Tutunamayanlar dizisi TRT 1’de başlıyor

TRT 1’de yeni bir dizi başlıyor. Adı “Tutunamayanlar”. Dizinin başrolünde Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu rol alıyor.

Tutunamayanlar dizisi TRT 1’de başlıyor

Tutunamayanlar dizisi TRT 1’de başlıyor. Dizinin adı edebiyatseverlerin dikkatini çekiyor. Türk edebiyatının kült romanları arasında yer alan Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar, TRT 1’deki dizinin adı oldu. 

TRT 1’deki Tutunamayanlar dizisinin Oğuz Atay’ın eseriyle ilgisi var mı? Dizinin yapımcıları seyirciyi çekmek için mi bu ismi kullandı? İzleyip göreceğiz. 

Edebiyatsever televizyon izleyicileri hâlâ TRT 1’in o ünlü dizisi Leyla İle Mecnun’u unutamıyor. Yapımcılar sık sık dizilerde seyircinin hoşuna gidecek edebi sözler, izler, isimleri kullanıyorlar. TRT 1 yayıncı kanal olunca insanın aklına haliyle Tutunamayanlar dizisinin Oğuz Atay’ın ünlü eseriyle ilgisinin olup olmadığı akıllara geliyor. 

TRT 1’de edebiyata dair dizilerden biri de “7 Güzel Adam” 2014 yılında ekrandaydı. Edebiyatta iz bırakan Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Mehmet Akif İnan, Alaeddin Özdenören ve Ali Kutlay’ın hayatlarına dair izlerin yer aldığı dizi ekrana gelmişti. 

Şimdi TRT 1, yeni dizisi Tutunamayanlar ile dikkat çekiyor.

Tutunamayanlar adlı dizinin ilk fragmanı yayınlandı. Tutunamayanlar fragmanı biraz Leyla İle Mecnun’u anımsatıyor. 

Tutunamayanlar dizinin oyuncuları kimler? Tutunamayanlar dizisinin konusu ne? Şimdi bu soruların cevapları merak ediliyor. 

Tutunamayanlar dizisi TRT 1 ekranında 7 Ocak 2020 Salı akşam ekranda olacak. İlk bölümü ile seyircinin karşına gelecek olan Tutunamayanlar dizisi bakalım beklemeye değecek mi? 

Tutunamayanlar dizisi oyuncu kadrosu

Tutunamayanlar dizisinin yapımcısı İstanbul Medya Akademisi ve Neden Film. 60 dakikalık Tutunamayanlar dizisinin oyuncu kadrosunda başrolde Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu yer alıyor. Doğu Demirkol dizide Tarık rolünde. Ece Çeşmioğlu ise İrem karakteri ile ekranda olacak. Dizide Zafer Algöz de rol alıyor. Ünlü oyuncu İlham Perisi İlhan karakterini canlandırıyor.

Doğu Demirkol son yıllarda oyunculuğu ile ismi parlayanlardan… Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı adlı filminde başroldeydi. Doğu Demirkol, filmdeki oyunculuğu ile çok beğenildi. 51’inci SİYAD Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dalında ödül kazandı.

Tutunamayanlar dizisinin oyuncu kadrosunda Şinasi Yurtsever, Özlem Tokaslan, Bora Akkaş, Hande Katipoğlu, Barış Yıldız, Yeliz Kuvancı, Bülent Çolak da yer alıyor. 

Tutunamayanlar dizisi fragmanı 

Tutunamayanlar dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. TRT 1’in yeni dizisi Tutunamayanlar fragmanı ile biraz Leyla İle Mecnun’u anımsattı. Absürt komedi türündeki dizinin ilk fragmanını izleyebilirsiniz:

 

Tutunamayanlar dizisi konusu 

Tutunamayanlar dizisi absürt komedi türünde. Tutunamayanlar dizisinin konusu; hayatı boyunca hiç çalışmamış ve niyeti de olmayan Tarık karakterinin hikâyesini eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. 

Dizinin yönetmen koltuğunda iki isim var; Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu. Tutunamayanlar dizisinin senaryosunun yazımını isediziyi aynı zamanda yönetecek Osman Nail Doğan ile senarist Mustafa Karataş üstlenecek. 

Tutunamayanlar ilk fragman yayınlandı. Başrollerini Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu’nun paylaştığı dizi Ocak ayında ekranlarda yerini alacak.

Tarık, hayatı boyunca hiç çalışmamış ve çalışmaya da niyeti olmayan bir gençtir.  Tarık gittiği bir iş görüşmesinde, çok zenginken babasının işlerinin kötü gitmesi nedeniyle her şeyini kaybeden İrem’e aşık olur.

İrem’in gidecek yeri yoktur. Tarık’ın davetiyle İrem, yaşadığı mahalleye gelir. Mahalledeki kitap kafede çalışmaya başlar. Genç kızın başarılı olmayı, kendi işini kurarak bir gün tekrar eski günlerine dönebilmeyi hayal etmektedir. 

Tarık, İrem’i etkilemek için planlar yapar. Bunun için en önemlisi de iş kurmaktır. Yani Tarık eğer bir iş kurabilirse İram’in gönlünü kazanacaktır.

Bu iş için ise Tarık, bir gün bağnaz ve vizyonsuz İlham Perisi İlhan’la karşılaşır. İlham Perisi’nin verdiği fikirin hiçbiri işe yaramaz. Bu başarısız girişimler eğlenceli bir şekilde ekrana gelecek. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.