Eylem Kaftan “Bir Gün, 365 Saat” belgeseli ile ödülü kazandı

Uluslararası 25. Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde En İyi Belgesel Film Ödülüne Eylem Kaftan’ın yönetmenliğini yaptığı “Bir Gün, 365 Saat” belgeseli layık görüldü.

Eylem Kaftan “Bir Gün, 365 Saat” belgeseli ile ödülü kazandı… Uluslararası 25. Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde En İyi Belgesel Film Ödülüne Eylem Kaftan’ın yönetmenliğini yaptığı “Bir Gün, 365 Saat” belgeseli layık görüldü.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Uluslararası 25. Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışma sonucunda En İyi Belgesel Film Ödülü Eylem Kaftan’ın “Bir Gün, 365 Saat” belgeseline layık görüldü.

Uluslararası Uzun Metraj Belgesel Film kategorisinde Vahit Sarıtaş’ın “Flanöz” eseri mansiyon, Alexandr Avilov’un “Tanya, Summer, Winter” eseri jüri özel ödülünü aldı.

Uluslararası Kısa Metraj Belgesel Film kategorisinde En İyi Belgesel Film ödülüne Elina Talvensaari’nin “How To Please” filmi layık görülürken, “İyi Ölüm” ile jüri özel ödülünü Hasan Ete aldı.

Kültürel Miras Ve Korumacılık Temalı Ulusal Belgesel Film kategorisinde Kerem Soyyılmaz’ın Rodakis’i Ararken isimli eseri Süha Arın en İyi belgesel ödülünü almaya hak kazandı.

“Safranbolu Temalı Ulusal Belgesel Film Yapım Destek Yarışması kategorisinde en iyi proje ödülüne “Safranbolu’nun Altın Çiçeği Safran” filmi layık gösterilirken Türker İnanoğlu Sinema Onur Ödülü ise sinema yazarı ve eleştirmeni Atilla Dorsay’a verildi.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.