İstanbul caz ile yazı yaşayacak

06.06.2024
A+
A-

31. İstanbul Caz Festivali, ‘Parklarda Caz’ ve ‘Caz Vapuru’ ile müzikseverlere caz dolu günler yaşatacak. Parklarda Caz konserleri ücretsiz. Caz Vapuru için ise bilet almak gerekiyor.

İstanbul caz ile yazı yaşayacak. 31. İstanbul Caz Festivali 3-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek. ‘Parklarda Caz’ ve ‘Caz Vapuru’ ile şehrin boğazında, parklarında caz sesleri göğe yükselecek.

31. İstanbul Caz Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenecek.

31. İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin gelenekselleşen etkinliklerinden Parklarda Caz’ın ücretsiz konserleri ve Caz Vapuru bu yıl da cazı doğayla ve İstanbul’un eşsiz manzaralarıyla buluşturacak.

Parklarda Caz

İstanbullular bu yaz da açık havada müzikle buluşacak. Festivalin en sevilen etkinliklerinden Parklarda Caz, parkları bir günlüğüne festival alanına çeviriyor. Parklarda Caz konserleri ücretsiz olarak müzikseverlerle buluşacak.

Gösteri Eş Sponsorları Tchibo ve Eduscho’nun destekleriyle gerçekleştirilecek.  Parklarda Caz konserlerinin mekanları şunlar:

6 Temmuz Cumartesi günü Beylikdüzü Yaşam Vadisi


7 Temmuz Pazar günü Beşiktaş Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı


13 Temmuz Cumartesi günü Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro


14 Temmuz Pazar günü Şişli Habitat Parkı

Parklarda Caz’ın bu yılki konukları arasında Duckshell ve Brass Riot’ın yanı sıra 2024’ün Genç Caz+ grupları yer alıyor.

Caz Vapuru kalkıyor 

31. İstanbul Caz Festivali’nde Caz Vapuru 14 Temmuz Pazar günü saat 11.00’da Kabataş İskelesi’nden kalkacak. 

Festivalin en sevilen etkinliklerinden Caz Vapuru bir kez daha izleyiciyi Boğaziçi’nde caz ve swing’le bir araya getirecek.

Caz Vapuru, Boğaziçinin büyüleyici atmosferinde Anadolu Kavağı’na kadar yol alacak.

Vapurun her bölümü farklı bir sahneye dönüşecek. Konuklar, İstanbullu swing topluluğu Brassist, Cazın erken dönem örneklerini Ragtime ve Dixiland’e özgü dramatik üslubuyla birleştiren Karambola, Rus caz grubu The Big Rhythm olacak. Cazın kalbinin Beyoğlu’nda attığı bir dönemin temsilcisi Lale Plak’tan Hakan Atala ile Erdal Akkaş ve duyguları es geçmeyen eklektik performansıyla Shangri La’nın DJ setleri vapuru bir dans pistine çevirecek.

Caz vapuru biletleri, passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ve İKSV ana gişeden (Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası) alınabilir.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.