Fadik Sevin Atasoy’a ABD’de ödül

Fadik Sevin Atasoy’un yazıp yönettiği ve oynadığı ‘MUSE Bir Esin Perisi Davası’ ABD Boulder Fringe Festivali’nde ‘En İyi Drama Sineması Yapımı’ ödülünü kazandı.

Fadik Sevin Atasoy’a ABD’de ödül… Fadik Sevin Atasoy, ABD’de Boulder Fringe Festivali’nde ‘En İyi Drama Sineması Yapımı’ ödülünü kazandı. MUSE Bir Esin Perisi Davası adlı oyunu Fadik Sevin Atasoy’a ödül getirdi. 

Colorado’da düzenlenen Boulder Fringe Festivali pandemi nedeniyle bu yıl çevirim içi olarak sanatseverlerle buluştu. Fadik Sevin Atasoy’un yazıp yönettiği ve oynadığı ‘MUSE Bir Esin Perisi Davası’ ABD Boulder Fringe Festivali’nde ‘En İyi Drama Sineması Yapımı’ ödülünü kazandı.

İlk yönetmenliği ile ödülü kucaklayan Atasoy için Festival Başkanı David Ortalano sanatçıdan övgüyle söz ederken, kadın yönetmenlere dünyada çok ihtiyaç olduğunun da altını çizdi. Ortalano, Fadik Sevin Atasoy’un drama filminin kendi içinde özgün bir tür olarak yaratıldığını ve festival seyircisi tarafından en beğenilen yapım olduğunu açıkladı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.