Fatih Akın The Golden Glove filminin fragmanını yayımladı

22.01.2019
A+
A-

Fatih Akın yeni bir filmle yine adından söz ettireceğe benziyor. Almanya’da yaşayan senarist ve yönetmen Fatih Akın’ın yeni filmi “The Golden Gloves” 69. Berlin Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne katılacak. Filmin ilk fragmanı yayımlandı.

Fatih Akın The Golden Glove filminin fragmanını yayımladı. Almanya’da yaşayan yönetmen ve senarist Fatih Akın’ın “The Golden Glove” (Der Goldene Handschuh) adlı filmin ilk fragmanı paylaşıldı. 

The Golden Glove filminin ilk gösterimi 69. Berlin Film Festivali yapılacak. Film Alman yazar, müzisyen ve oyuncu Heinz Strunk’ın aynı adlı romanından uyarlandı.

Filmin başrolünde Jonas Dassler oynuyor. Jonas Dassler, “The Silent Revolution”, “LOMO: The Language of Many Others” filmlerinden tanınıyor. Filmin diğer oyuncuları ise Margarete Tiesel, Hark Bohm ve Marc Hosemann. 

Gerilim türündeki filmin hikayesi gerçek hayattan alındı. Filmde ünlü bir seri katil olan Fritz Honka’nın hikayesi anlatılıyor. Fritz Honka, 1970-75 yıllarında Hamburg’un Red Light District bölgesinde dört kadını öldürdü. Şimdi bu korkunç seri cinayetler ve katilin hayatı beyazperdeye geliyor. 

Fatih Akın The Golden Glove filmi ile 69. Berlin Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne katılacak. Fatih Akın, filmiyle Altın Ayı Ödülü için yarışacak. 

“The Golden Glove” ilk gösterimini yapacağı 69. Berlin Film Festivali’nde yapılacak. The Golden Glove fragmanı izleyebilirsiniz

 

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.