Fatma Girik vefat etti cenazesi ne zaman

Türk sinemasının usta oyuncularından Fatma Girik vefat etti. 79 yaşında hayatını kaybeden Fatma Girik son yolculuğuna yarın uğurlanacak.

Fatma Girik vefat etti cenazesi ne zaman? Türk sinemasında ayrı bir yeri olan Fatma Girik tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Fatma Girik, hayatını sürdürdüğü Bodrum’dan tedavi için geldiği özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde hayata veda etti.

Fatma Girik, Bodrum’da yaşantısını sürdürüyordu. Tedavi için yaklaşık altı ay önce İstanbul’a gelmişti. Yeşilçam Sinemasında yıldızı parlayan, usta oyuncu bu sabah vefat etti.

79 yaşında vefat eden Fatma Girik, yaklaşık iki haftadır tedavisi için özel hastanede bulunuyordu. Fatma Girik‘in aile dostlarından Filiz Kalkavan, Sözcü gazetesi muhabiri Yaşar Anter’e yaptığı açıklamada acı haberle ilgili şunları söyledi: “Fatma hanım ile uzun yıllarımız birlikte geçti. Tedavisinin daha iyi yapılabilmesi için İstanbul’daki evine gitmişti. Yaklaşık iki hafta önce fenalaşarak özel hastaneye ve orada yoğun bakıma alınmıştı. Bu sabaha karşı yaşamını yitirdi. Doktorlar ölüm nedenini henüz açıklamadı ama biz corona virüsüne yakalandığını duyduk. Cenazesi ile ilgili işlemler henüz aydınlanmadı.”

Fatma Girik’in hayat arkadaşı ünlü yönetmen Memduh Ün, 16 Ekim 2015 tarihinde yaşamını yitirmişti. Memduh Ün’ün naaşı  Bodrum’un Torba Mezarlığı’nda defnedilmişti. Fatma Girik annesi Münevver Girik ve ablası Müesser Girik ile birlikte Torba’daki evlerinde yaşıyordu.

Fatma Girik’in cenaze namazı ne zaman?

Fatma Girik vefatı ile sevenlerini ve sinema dünyasını derin yasa boğdu. Fatma Girik’in ölüm haberinin ardından yakınları son görevlerini yerine getirmek için cenazesi ile ilgili bilgi almaya çalışıyor. Fatma Girik’in cenaze namazı ile ilgili ise son bilgiler şöyle.

Fatma Girik cenaze namazı Teşvikiye Camisi’nde 25 Ocak Salı günü kılınacak. Fatma Girik’in cenaze namazı öncesinde Şişli Belediyesi’nde bir anma töreni düzenlenecek. Fatma Girik, sinemadaki oyunculuğunun ardından siyasete girmiş 1989 yılında sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin adayı olarak Şişli Belediye başkanlığına seçilmişti. Bir dönem Şişli Belediye başkanı olarak görev yapan Fatma Girik, yaptığı esnaf denetimleriyle sık sık medyanın gündeminde yer bulmuştu. Fatma Girik, belediye başkanlığının ardından ise Söz Fato’da adlı reality show programıyla farklı bir rolle seyircinin karşısına bu kez televizyonda çıkmıştı. Sinema filmleriyle hafızalara kazınan Fatma Girik, Söz Fato’da adlı reality show ile de sert tavırları, özellikle gıda işletmelerine yapılan baskınlardaki hitap tarzı ve yaklaşımıyla da ekran seyircisinde derin izler bırakmıştı. 

Fatma Girik’in cenazesi ile ilgili yapılan açıklamaya göre Şişli Belediyesi çalışanlarının katılacağı anma programından sonra ikinci tören saat 11.00’da Cemal Reşit Rey Gösteri ve Konser Salonu’nda yapılacak. Buradaki anma etkinliğinde sinema dünyası ve sevenleri sanatçıyı sahneden Teşvikiye Camisi’ne uğurlayacaklar. 

Fatma Girik’in Teşvikiye Camisi’indeki cenaze namazı öğle vakti kılınacak. Öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Fatma Girik’in naaşı Bodrum’a gönderilecek. Fatma Girik’in cenazesi hayatı arkadaşı Mehduh Ün’ün yanına defnedilecek.

Fatma Girik’in ölüm nedeni? 

Fatma Girik’in ölüm nedeni koronavirüs olarak konuşulmuştu. Aile dostlarından Filiz Kalkavan “Doktorlar ölüm nedenini henüz açıklamadı ama biz corona virüsüne yakalandığını duyduk.” demişti. Fatma Girik’in ölüm nedeni ile ilgili tedavi gördüğü hastaneden açıklama yapıldı. Fatma Girik, Covid 19’a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen, çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği açıklandı.

 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.