Fazıl Say Haydarpaşa için Ekrem İmamoğlu’na destek

Haydarpaşa Garı’nın belli bölümlerinin kiralanmasına yönelik ihaleden İBB’nin çıkarılarak, iktidara yakın ancak ekonomik yeterlilik ve amaçlanan kültür sanat faaliyetleri açısından ‘sıradan’ bir vatandaşın ihaleyi ‘kazanması’ ülke gündeminde. Fazıl Say, Haydarpaşa Garı ihalesine yönelik eleştiriler yapan Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

Fazıl Say Haydarpaşa için Ekrem İmamoğlu’na destek verdi. Şu günlerde İstanbul’un sembol tarihi mekanlarından Haydarpaşa Garı ihalesinde yaşanılanlar gündemde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Haydarpaşa Garı’nın kültür sanat alanı olarak kiralanması için ihalede yer almasına rağmen, son anda çeşitli bahaneler üretilerek ihaleden çıkarılması büyük bir skandal olarak karşımızda duruyor. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sonuçlanan Haydarpaşa Garı ihalesine sert itirazları oldu. Toplumsal olaylara karşı hassasiyet göstererek, besteleriyle konuyu canlı tutmak için çabalayan Fazıl Say, Haydarpaşa için ses verdi. Fazıl Say Haydarpaşa için Ekrem İmamoğlu’na destek istedi. 

Fazıl Say, Instagram hesabından “Haydarpaşa Garı’ndan Anadolu’ya gidenler üzerine” İstanbul Senfonisi’nin 5. bölümünü paylaştı. Say, bestesinin bir bölümünü paylaşarak şöyle dedi:

”Haydarpaşa garından Anadolu’ya gidenler üzerine” İstanbul Senfonisi’nin 5. Bölümüdür, burada eseri bestelediğim sırada (2009) yaptığımız bir tanıtım , o zaman hala vardı, ne kadar üzücü gelişmeler. Bu konuda @ekremimamoglu na tam destek” 

 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.