Fazıl Say Kaz Dağları konseri ile Su ve Vicdan Nöbetinde

Kaz Dağları’ndaki altın arama faaliyetlerinde ortaya çıkan orman katliamına karşı Fazıl Say harekete geçti. Ünlü sanatçı Kaz Dağları’nda ormanda bir konser verecek.

Fazıl Say Kaz Dağları konseri ile Su ve Vicdan Nöbetinde

Fazıl Say Kaz Dağları konseri ile Su ve Vicdan Nöbeti’nde yer alacak. Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say, Kaz Dağları’nda konser vermeye hazırlanıyor. 

Fazıl Say Kaz Dağları Marşı bestelediğini ve orada ilk kez çalacağını söyledi. Fazıl Say, bir orman konseri vereceğini belirterek, daha önce de Truva için Çanakkale’de açık havada konser verdiğini hatırlattı. Bu kez Kaz Dağları’ndaki orman katliamına dur demek için piyanosunu açık havaya çıkaracak olan Fazıl Say Kaz Dağları Marşı adlı bestesini ilk kez çalacak.  

Kanadalı altın şirketinin orman katliamına, çevre felaketine duyarsız kalmayan Fazıl Say Kaz Dağları’nda konser verecek.

Su ve Vicdan Nöbeti vatandaşların katılımı ile sürüyor. Ünlü besteci, piyanist Fazıl Say Kaz Dağları’nda konser vereceğini duyurdu. 

Kaz Dağları’nda Kanadalı Alamos Gold altın şirketinin yaptığı orman katliamına karşı sürdürülen ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ kapsamında Fazıl Say bir konser verecek.

Orman konserinin hangi bölgede olacağı henüz belli değil. Fazıl Say Kaz Dağları için çalacak. Fazıl Say konser tarihini 18 Ağustos 2019 Pazar sabahı olarak açıkladı. 

Fazıl Say, Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına ‘dur’ demek için ormanda konser vereceğini duyurdu. 

Fazıl Say Kaz Dağları Marşı bestesi 

Fazıl Say Kaz Dağları konseri ile açıklamasını şu sözlerle yaptı: 

18 Ağustos Pazar sabahı Kaz Dağları’ndaki korkunç doğa katliamına ‘dur’ demek için bir orman konseri planlıyoruz. Orman içindeki müsait mekanın tam yerini sizlere bir kaç gün içinde bildireceğiz.

Piyano; bu sefer orman için geliyor Kaz Dağları’na. Geçen yıl Truva için gelmiştim. 

Hatta bir de; bugün bestelediğim ‘Kaz Dağları Marşı’ bestesinin ilk seslendirilişi olacak o sabah. Bu ağaçlara, doğaya, yaşamaya ithaf bir marş. Dostlar; söz müziğin olsun. Konser doğa orman için, ama elbet insanlar da davetlidir.

‘Doğadaki en büyük erdem yaşatmaktır’ der düşünürler… Biz de ‘bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine’ olacağız bu durumda, güzel ülkemizin, binlerce yıllık tarihine ve doğasına elimizden geldiğince sahip çıkacağız. Sesimizle, müziğimizle… Çanakkaleliler ve tüm Türkiye ile beraber.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.