Fazıl Say’dan pekmezli koronavirüs testi

Fazıl Say’ın sosyal medyadan paylaştığı ‘koronavirüs pekmez testi’ gazete köşelerinin malzemesi oldu…

Fazıl Say’dan pekmezli koronavirüs testi. Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, sosyal medyadan yaptığı paylaşımıyla hem güldürdü hem de düşündürdü… 

Fazıl Say geçtiğimiz gün evinde milli takımın maçını izlerken içtiklerinin tadınızı alamadığını ve koronavirüse yakalandığını düşünerek paniğe kapıldığını anlattı. Sosyal medyadan yaşadıklarını paylaşan ünlü besteci Say, ardından ise koronavirüse yakalanıp yakalanmadığını anlamak için ‘pekmez testi’ uyguladı… 

Ünlü müzik insanın paylaşımlarını köşesine taşıyan Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, “Fazıl Say’ın Twitter hesabını ekibi yönetmeye devam etse takipçileri, sanatçının bir insan olarak yaşadıklarını ve duygularını öğrenemeyecekti.” dedi. 

Ali Eyüboğlu’nun o yazısı…

Fazıl Say’dan Twitter dersi

“Selam dostlar, yıllar sonra tekrar Twitter kullanmaya başlıyorum. Ekibimin kullandığı bu hesabı ‘ele geçirdim’. Beni bu mecrada takip etmek isteyen dostlar için naçizane bilgilendirmek istedim.”
Fazıl Say’ın kendi yönetmeye başlayınca Twitter hesabındaki değişim, sosyal medyasını başkalarına emanet eden ünlülere ders olmalı.
@fazilsaymusic hesabından düne kadar günde en fazla 1-2 tweet paylaşılıyor veya RT yapılıyordu. Onlar da Say’ın sanat etkinliklerinin duyurusuydu.
Fazıl Say, hesabını kendi yönetmeye başladığı ilk gün, 10’dan fazla tweet attı. Bu tweet’ler arasında onun sanatsal etkinliklerinin tanıtımları da vardı, sanatçının hangi diziyi izlediği de vardı, gece milli maçı izlerken içtiklerinin tadını alamayınca nasıl paniklediği de:
“İçtiklerimin tadını alamayınca dedim ben kesin korona oldum. 10-15 dakika panikledim. Ece’ye (eşi) bir şey demedim. Sonra gittim, şaşkınım, dut pekmezi yedim bir kaşık denemek için. Cayır cayır pekmez tadı… Ohh be…”
Fazıl Say’ın Twitter hesabını ekibi yönetmeye devam etse takipçileri, sanatçının bir insan olarak yaşadıklarını ve duygularını öğrenemeyecekti.
Kötü mü oldu?
Hayır.
Fazıl Say’ın Twitter hesabı düne kadar billboard’lar gibi sanatsal etkinlikleri duyuran ilan panosu gibiydi. Sanatçının attığı tweet’ler sayesinde o hesaba birden can, ruh ve renk geldi, takipçileri onun insani yönünü daha iyi tanımaya başladı.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.