Cardi B yılın kadını seçilince eleştirilerin ardı arkası kesilmedi

19.11.2020
A+
A-

ABD’li rap şarkıcısı Cardi B, ünlü magazin dergisi Billboard tarafından müzik alanında ‘Yılın Kadını’ seçildi.

Cardi B yılın kadını seçilince eleştirilerin ardı arkası kesilmedi. ABD’li rap şarkıcısı Cardi B, ünlü magazin dergisi Billboard tarafından müzik alanında ‘Yılın Kadını’ seçildi.

Açıklamanın ardından da Card B’nin bu yıl yalnızca bir şarkı çıkardığı ve bu unvanı haketmediği eleştirileri geldi. Cardi B, eleştirilere karşı kendini savunarak şarkısının yarattığı etkiden bahsetti.

Dünyaca ünlü ABD’li rap şarkıcısı Cardi B’ye, Billboard tarafından müzik alanında ‘Yılın Kadını’ unvanı verildi. 28 yaşındaki şarkıcı, Billboard’un 10 Aralık’ta düzenleyeceği Women in Music (Müzikte Kadınlar) etkinliğinde ‘Yılın Kadını’ ödülünü alacak.

Yarışmanın bu yıl 15’incisi düzenlenecek. Töreni Teyana Taylor sunacak. Korona virüs salgını nedeniyle tören online yapılacak. Törende Jennifer Lopez de müzik alanında yarattığı etkiden dolayı ‘Yılın İkonu’ ödülünü alacak.

Cardi B, ‘Yılın Kadını’ unvanını almaya hazırlanırken, bu yıl yalnızca bir şarkı yayımlaması nedeniyle ödülü hak etmediği gerekçesiyle eleştirilerin hedefine oturtuldu.

Cardi B, Instagram hesabından paylaştığı videoda şarkının Ağustos’ta yayımlanmasından bu yana yarattığı etkiden bahsederek kendini savundu. Cardi B, “Sizin gibi ağlayan bebekler, ‘Ne sadece bir şarkısı mı var?’ dese de evet o şarkıya sahibim. Bu şarkı en çok satan, en çok izlenen şarkı, bunu biliyor musunuz? Cumhuriyetçilerin Fox News’ta mızmızlanmasına neden olan şarkı” ifadesini kullandı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Cardi B (@iamcardib)’in paylaştığı bir gönderi

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.