Festival 408 Görünmeyen’i keşfediyor

27.04.2017
A+
A-

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan FESTİVAL 408’in teması “Görünmeyen”. Çağdaş gösteri sanatları festivali Festival 408 Görünmeyen’i keşfediyor. FESTİVAL 408, 4 Mayıs’ta başlıyor.

Çağdaş gösteri sanatları festivali Festival 408 Görünmeyen’i keşfediyor. FESTİVAL 408, 4 Mayıs’ta başlıyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ile Sahne Sanatları alanı tarafından düzenlenen çağdaş gösteri sanatları festivali FESTİVAL 408, bu yıl “Görünmeyen” temasıyla düzenleniyor. 6’ncısı düzenlenecek festivalde sanatseverleri, oyun ve dans performanslarından film gösterimlerine, söyleşilerden atölye çalışmalarına zengin bir program bekliyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ile Sahne Sanatları alanı tarafından düzenlenen FESTİVAL 408, bu sene 4 – 10 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. BİLGİ öğrencilerinin hem üretici hem de yönetici olarak yer alacağı festivalin bu yılki mekanları, BİLGİ santralistanbul Kampüsü, Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi, KATS ve Atölye olacak.

Bu yıl “Görünmeyen” temasıyla düzenlenecek festivalde eserlerin her biri duygulardan davranışlara, sosyal kabullerden mesleklere, kültürden sahneye görünmez kılınan unsurlara odaklanacak. Değersiz, sıradan, çok kişisel veya saçma bulunan, bir sebeple saklama ihtiyacı duyulan ancak en samimi/doğru/gerçek temsil olan Görünmeyen, farklı temsil ve gösteri biçimlerinin yanı sıra film, atölye ve söyleşiler üzerinden ele alınacak.

Festivalin açılışında Reha Erdem’in yeni filmi

Festival, 4 Mayıs Perşembe günü Reha Erdem’in yeni filmi Koca Dünya’nın gösterimi ile başlayacak. santralistanbul Kampüsü’nde yapılacak gösterimin ardından filmin oyuncularıyla sohbet gerçekleştirilecek.

Festivalin programı kapsamında sanatseverlere üç performans sunulacak. 4 Mayıs’ta KATS Sahne’de gerçekleştirilecek gösterimlerde Aslınur Sarıca’nın “Gün”, Barış Öncü’nün “Ahmet Baylan”, Çağla Birand’ın “Dinle” adlı performansları sahnelenecek.

Tiyatro programında ise 7 Mayıs’ta KATS Sahne’de “Vardın mı?”, “Görünmeyen” ve “Aletheia”; 8 Mayıs’ta “Mandal”, “Karahindiba” ve “90’larda Bir Çocuğun Batılılaşma Hikayesi” adlı oyunlar sahnelenecek. 10 Mayıs’ta BİLGİ santralistanbul Kampüsü Green Stüdyo’da, “Fonksiyon” ve “Bütün Ümidim Bir Kelimede” adlı oyunlar izleyiciyle buluşturulacak.
“Talin Büyükkürkciyan ile Görünmeyen Ben” ve “Fulya Peker ile Güdülenme ve Performans” başlıklı iki atölye ise 9 Mayıs tarihinde bomontiada’daki Atölye’de gerçekleştirilecek.

Festivalin “Mezunlarla Söyleşi” bölümünde, İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi ve Sahne Sanatları mezunları, BİLGİ’li öğrencilerle buluşacak. Emre Erbirer moderatörlüğünde Burcu Halaçoğlu, Ege Çubukçu, Dilşah Güntav, Melodi Şıhmantepe, Rıza Ömer Yavuz ve Didem Kırış’ın katılacağı söyleşi, 10 Mayıs’ta Atölye’de düzenlenecek. Söyleşide mezunlar dinleyicilerle, hem kendilerine hem de çalıştıkları sektörlere dair görünmeyenleri paylaşacaklar.

FESTİVAL 408 PROGRAMI

4 Mayıs Perşembe
Film Gösterimi ve Söyleşi

16.00: Reha Erdem / Koca Dünya

Yer: santralistanbul Kampüsü ÇSM 403

Gösteriler

20.00 – 22.00 Aslınur Sarıca/ Gün

Barış Öncü/ Ahmet Baylan

Çağla Birand / Dinle

Yer: KATS Sahne

7 Mayıs Pazar

Tiyatro

19.00 – 21.00 Alican Kargın / Vardın mı?

Gökhan Yalçın / Görünmeyen

Eylem Abalıoğlu / Aletheia

Yer: Kozzy AVM Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi

8 Mayıs Pazartesi

Tiyatro

20.00 – 22.00 Asude Cemre İnci / Mandal

Ece Akeren / Karahindiba

Deniz Sal / 90’larda Bir Çocuğun Batılılaşma Hikayesi

Yer: KATS Sahne

9 Mayıs Salı

Atölye

10.00 – 12.00Talin Büyükkürkciyan ile Görünmeyen Ben

19.00 – 21.00 Fulya Peker ile Güdülenme ve Performans

Yer: bomontiada Atölye

10 Mayıs Çarşamba

Tiyatro

15.00 – 16.00 Hasan Canberk Karaçay / Fonksiyon

Başak Sıla Bengisu / Bütün Ümidim Bir Kelimede

Yer: santralistanbul Kampüsü Green Stüdyo

Söyleşi

19.00 – 21.00 Mezunlarla Söyleşi

Yer: bomontiada Atölye

 

Editör: Serdar Tunatürk

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.