Filmekimi sinema maratonu için geri sayım

Sinema severlerin merakla bekledikleri Filmekimi için geri sayım başladı. Filmekimi 4 Ekim 2019 tarihinde İstanbul’da başlayacak. Ardından da Ankara ve İzmir’de devam edecek.

Filmekimi sinema maratonu için geri sayım

Filmekimi sinema maratonu için geri sayım başladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Filmekimi, bu yıl “Spoiler Yeme” sloganı ile sinema severlerle buluşacak.

18. Filmekimi 4-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Etkinlik 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18-22 Ekim’de İzmir’de sinemaseverlerle buluşacak. Filmekimi biletleri, 28 Eylül’de satışa sunulacak

Filmekimi ile ilgili olarak İKSV’den yapılan açıklamada saygın festivallerde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş yapımların sinemaseverlerle buluşturulacağı belirtildi.

Sinema maratonu olarak tanımlanan Filmekimi 4-13 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek. Sanatseverler, bilet satışları 28 Eylül’de başlayacak Filmekimi’ndeki filmleri İstanbul’da Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Cinemaximum City’s, Rexx Sineması ve Kadıköy Sineması’nda, Ankara’da Cinemaximum Cepa ve İzmir’de Cinemaximum Konak Pier’de izleyebilecek.

Filmekimi’nde Noah Baumbach’tan Steven Soderbergh’e, Bertrand Bonello’dan Arnaud Desplechin’e, Marco Bellocchio’dan Elia Suleiman’a kadar pek çok ünlü ismin filmleri yer alacak.

Leonard Cohen’den Justice’e, Roger Waters’dan Miles Davis’e müzik yelpazesinin dört farklı kanadından dört film, bu yıl sloganı “Spoiler Yeme” olan Filmekimi’nde müziği merkeze alan yapımlar olacak.

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.