First lady Obama’nın kitabı Becoming çok satanlar listesinde

ABD’nin eski ‘first lady’si Michelle Obama’nın yazdığı anı kitabı Becoming, dünyanın pek çok ülkesinde çok satanlar listesine girmeyi başardı.

First lady Obama’nın kitabı Becoming çok satanlar listesinde

First lady Obama’nın kitabı Becoming çok satanlar listesinde. İlk siyahi first lady kitabı Becoming çok satıyor. Becoming, ABD’nin ilk siyahi ‘first lady’si olan Michelle Obama tarafından kaleme alındı.

Bu yıl yayımlanan “Becoming” Michelle Obama’nın anı kitabı.

ABD’de raflarda yerini alalı henüz çok kısa bir süre oldu. Buna rağmen Becoming, çok satanlar listesine yükselmeyi başardı.

Kitabın yayıncısı Penguin Random House, Becoming’in ABD ve Kanada’da iki milyondan fazla satıldığını açıkladı.

Penguin Random House’un açıklamasına göre kitap sadece ABD ve Kanada’da değil Avustralya, İngiltere, Fransa, Almanya, Kore ve Güney Afrika’nın aralarında olduğu başka ülkelerde de çok satanlar listesine yerleştiği.

Becoming, first lady Obama’nın Beyaz Saray’da yaşadıklarını, öncesinde ve sonrasındaki özel hayatına dair anılarını içeriyor.

Michelle Obama kitabında, Barack Obama’yla evlilik hayatlarına dair anılarını da paylaşıyor.

Obama’nın düşük yapmasından sonra yaşadıkları sıkıntılı günler, kızları Malia (20) ve Sasha’ya (17) tüp bebek yöntemiyle dünyaya geliş süreçleri ayrıntıları ile kitapta yer alıyor.

Michelle Obama 54 yaşında. Eski first lady, kitabında ABD Başkanı Donald Trump’ı da eleştiriyor.

Trump, Barack Obama’nın ABD’de doğmadığını ve bu nedenle ABD başkanı olamayacağı yönündeki “birther” teorisini savunmuştu. Michelle Obama, Trump’ın bu bakışının Obama ailesinin güvenliğini tehlikeye atttığını belirterek bu nedenle de onu affetmeyeceğini yazdı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.