Fuarda lokumlu mankenli okur tavlama

Fuarda lokumlu mankenli okur tavlama sanatını da gördük. 33.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nı yoğun kalabalıkla birlikte gezerken elinde bir kutu çifte kavrulmuş fıstıklı lokum bulunan sarışın mavi gözlü mankeni görseniz ne yaparsınız? Kitap fuarında alışık olmadığınız bu görüntü sizi şaşırtır elbette.

Yazar Eyüp Yaşar Ovalı, okurun dikkatini fuar alanındaki yüzbinlerce kitap arasından kendisine yönelmesini sağlamak için bu yöntemi bulmuş.

eyup_yasar_ovali

Yazarın kitap adları da hayli ilginç: Eşekle Sevişmek, Fahişeydi Ama Sevdim, Orospunun Feriştahı.

Yani içerikten önce kapaktaki isme dikkat çekmeyi bilen yazar, tanıtımda da fuardaki diğer yayınevi ve yazarların önüne geçmeyi bildi (!) . Her ne kadar imza gününde okur kuyruğu oluşmadıysa da standın önünde ‘lokum kuyruğu’ teselli ikramiyesi gibiydi.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.