Fulya Koçak’ın Oyunculuğuna Ödül

Fulya Koçak’ın Oyunculuğuna Ödül

Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Fulya Koçak, “Tesadüfen Kadın Elizabeth” oyunundaki rolüyle Baykal Saran Tiyatro Ödülü’ne layık görüldü. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Baykal Saran Tiyatro Ödülü için Akün Sahnesi’nde tören düzenlendi.

Jüride Lemi Bilgin, Atilla Sav, Rüştü Asyalı, Selçuk Yöntem ve Erkal Saran vardı. “Yılın Tiyatro Sanatçısı” ödülüne, ‘Tesadüfen Kadın Elizabeth’ oyunuyla büyük beğeni toplayan Ankara Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Fulya Koçak layık görüldü.

Dario Fo’nun yazdığı, Ferdi Değirmencioğlu’nun yönettiği Ankara Sanat Tiyatrosu’nda sahnelenen “Tesadüfen Kadın Elizabeth” oyunundaki performansıyla ödül alan Fulya Koçak yaptığı konuşmada “Böylesine büyük bir ustanın anısına düzenlenen ödülü almak çok güzel bir duygu, buna layık olmaya çalışacağım. Ayrıca bu ödülü almamda emeği olan ve ‘Tesadüfen Kadın Elizabeth’ oyununda bana rol veren Ankara Sanat Tiyatrosu’na çok teşekkür ediyorum. Dario Fo’nun oyunları çok farklı bir oyunculuk anlayışı gerektiriyor, ben de elimden geldiğince bunu yapmaya çalıştım. Bunu başarmak mutluluk verici” dedi.tesadüfen_kadın_elizabeth

Baykal Saran Yılın Tiyatro Sanatçısı Ödülü, 28 Temmuz 2006 tarihinde vefat eden Devlet Tiyatroları sanatçı ve rejisörü Baykal Saran adına 2006-2007 tiyatro sezonunda verilmeye başlandı. Daha önce Benian Dönmez, Durukan Ordu, Erdal Beşikçioğlu, Servet Pandur, Tolga Tekin, Gülin Ersoy, Sükun Işıtan ve Dilek Bozkurt’un layık görüldü.

Fulya Koçak kimdir?

1975 yılında İzmir’de doğdu. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden, fakülte ve bölüm birincisi olarak mezun oldu. 1998–2002 yılları arasında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda, 2002–2010 yılları arasında Erzurum Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. 2010 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Ankara Sanat Tiyatrosu’nda ders vermekte olan Fulya Koçak, profesyonel olarak bugüne kadar yirmi bir oyunda rol almıştır.

Aldığı Ödüller:

2013 Tiyatro Eleştirmenler Birliği “Yılın Kadın Oyuncusu”

2011 Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Ödülleri “Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” 2011 Ankara Sanat Kurumu “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”

2000 Ankara Sanat Kurumu, “Övgüye Değer Kadın Oyuncu ÖdülüBaykal Saran Tiyatro Ödülü

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.