Füreya sergisi sanal ortamda

Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçısı Füreya Koral’ın eserleri sanal ortamda hazırlanan bir sergi ile gezilip görülebiliyor. Füreya Project adlı web sitesini ziyaret edenler 360° sergiyi görme olanağına sahip oluyor.

Füreya sergisi sanal ortamda

Füreya sergisi sanal ortamda gezilebiliyor. Türkiye’nin önde gelen seramik sanatçılarından Füreya Koral’ın en kapsamlı retrospektif sergisi olma özelliği taşıyan ‘’Füreya’’ sergisini kaçıranlar için sanal deneyim olanağı hazırlandı. 

Sergiyi gezemeyenler, kaçıranlar ya da yeniden görmek isteyenler için 360° deneyim olanağı sanal ortamda sunuluyor. Bunun için www.fureyaproject.com adresine girilmesi yeterli. Sanatçının birbirinden kıymetli eserleri 360° gezilip, görülebiliyor. 

Kale Grubu’nun 60. kuruluş yıldönümü kapsamında hayata geçirdiği ve Türkiye’nin ilk çağdaş seramik sanatçılarından Füreya Koral’ın en kapsamlı retrospektif sergisi olma özelliği taşıyan ‘’Füreya’’ sergisi, 18 Kasım 2017 – 28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Károly Aliotti, Nilüfer Şaşmazer ve Farah Aksoy küratörlüğünde gerçekleştirilen sergi, 7’den 97’ye kadar geniş bir ilgi ile karşılandı. Kale Grubu da, Füreya sergisine gösterilen yoğun ilgiden yola çıkarak, bu sergi deneyimini herkes için kalıcı ve zamansız kılmak adına Füreya Project isimli bir web sitesi hazırladı.

Füreya sergisi hakkında hazırlanan en geniş kapsamlı dijital arşiv olma özelliği taşıyan www.fureyaproject.com isimli web adresinden sergiyi 360° gezebilir, sergi süresince gerçekleştirilen tüm etkinliklere, yazılı ve görsel materyale erişim sağlayabilirsiniz.

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.