Gelin Tanış Olalım Trump Sahne’de

02.02.2020
A+
A-

Fırat Tanış’ın dördüncü sezonda da seyirciden büyük alkış alan tek kişilik türkülü sahne gösterisi bu kez Trump Sahne’de…. Fırat Tanış, türkülerle ve kısa hikayeleriyle seyirciyi Anadolu’nun kadim kültüründe yolculuğa çıkarıyor.

Gelin Tanış Olalım Trump Sahne’de seyirciyle buluşacak. Oyuncu Fırat Tanış, tek kişilik türkülü seyirlik gösterisi ‘Gelin Tanış Olalım’  ile bu kez Trump Sahne’de seyircinin karşısında olacak. 

Dördüncü sezonda da Fırat Tanış, tek kişilik gösterisi ile seyirciyi büyülemeye devam ediyor. Gelin Tanış Olalım adlı türkülü seyirlik gösteride Fırat Tanış, Pir Sultan Abdal’dan Yunus Emre’ye, Nesimi’den Kaygusuz Abdal’a, Karacaoğlan’dan Dadaloğlu’na ozanlara, şiire, türküye doyuran alkışlanacak bir performans sergiliyor. 

Gelin Tanış Olalım, Trump Sahne’de 4 Şubat Salı günü saat 20.30’da seyircinin karşısında olacak. 

‘Gelin Tanış Olalım’da Fırat Tanış, türkülerin yollarından geçerek ezgilerin izlerini sürüyor, hikayelerle ayrılıktan, vuslattan, gurbetten, haktan, hakikatten bahsediyor. Farklı kültür ve yörelere ait 11 türkünün de yer aldığı gösterinin yazarı ise Prof.Dr. Semih Çelenk. 80 dakikalık gösteri süresince Fırat Tanış 11 türkü söylerken, oyunculuğuyla sözü şiiri müziği enfes yorumuyla harmanlıyor ve seyircisine adeta bir terapi sunuyor.

Fırat Tanış’a sahnede Cem Erdost İleri, Mehmet Taylan Ünal, Sitar Sertaç Şanlı ve Mesut Ulusan enstrümanlarıyla eşlik ediyor.

 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.