Genco Erkal 60’ncı sanat yılını İstanbul Tiyatro Festivali’nde kutlayacak

23. İstanbul Tiyatro Festivali’nde Dostlar Tiyatrosu ve Genco Erkal’a saygı selamı verilecek. Sanatta 60’ıncı yılını kutlayan Genco Erkal, üç oyunla festival seyircisiyle buluşacak.

Genco Erkal 60’ncı sanat yılını İstanbul Tiyatro Festivali’nde kutlayacak

Genco Erkal 60’ncı sanat yılını İstanbul Tiyatro Festivali’nde kutlayacak. 23. İstanbul Tiyatro Festivali programı açıklandı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen festivalde bu yıl Genco Erkal selamlanacak. 

Türk tiyatrosunda büyük emekleri bulunan Genco Erkal ve 50. yılını kutlayan Dostlar Tiyatrosu, 23. İstanbul Tiyatro Festivali  kapsamında saygıyla selamlanacak.

Genco Erkal, 60’ıncı sanat yılını kutluyor. Bugüne dek birçok ödüle değer görülen Genco Erkal, festivalde üç ayrı oyunuyla seyircinin karşısında olacak. 

Yaşamaya Dair bir Nâzım Hikmet uyarlaması. Yaşamaya Dair’de sahnede Genco Erkal’a, Tülay Günal eşlik edecek. 

Genco Erkal tarafından 1965’te oynanan Bir Delinin Hatıra Defteri festival seyircisi ile buluşacak. Bir Delinin Hatıra Defteri, Türkiye’nin ilk tek kişilik oyunu. 

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği tek kişilik müzikli gösteri olan Merhaba’da ise seyirci, edebiyat dünyasının beş büyük ismi eşliğinde büyük bir yolculuğa çıkacak.

İstanbul Tiyatro Festivali’nin Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamında da “Genco Erkal’ın 60’ıncı, Dostlar Tiyatrosu’nun 50’inci Yılı’na Saygıyla” sempozyumu düzenlenecek.

Festival direktörü Leman Yılmaz’ın yapacağı açılış konuşmasını izleyecek oturumlarda Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, Prof. Dr. Dikmen Gürün, Prof. Dr. Kerem Karaboğa, Seçkin Selvi, Prof. Dr. Simten Gündeş, Prof. Dr. Zehra İpşiroğlu, Prof. Dr. Zeliha Berksoy ve Zeynep Oral söz alacak.

Son oturum “Buluşmalar” başlığı altında Arif Erkin’den Nurten Tuç’a, Zeynep Irgat’tan Ece Yassıtepe’ye, Meral Çetinkaya’dan, Metin Deniz’e, Tülay Günal’a anıları ve anekdotlarıyla tiyatro dünyasından pek çok değerli ismi bir araya getirecek.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.