Genco Erkal belgesel filmi çekimleri başlıyor

25.01.2021
A+
A-

Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal’ın hayatı belgesel film oluyor. Senaryosunu Genco Erkal yazıyor… Çekim planlarının hazırlandığı belgesel otobiyografik özellikli olacak.

Genco Erkal belgesel filmi çekimleri başlıyor. Tiyatromuzun usta ismi Genco Erkal’ın hayatı belgesel film oluyor. Filmin senaryosunu Genco Erkal yazıyor. Yapımcılığını ve yönetmenliğini ise Selçuk Metin üstleniyor. 

Türk tiyatrosunun usta sanatçısı Genco Erkal’ın sanat hayatı belgesel film olarak çekilecek. Genco Erkal belgesel filminin senaryosu da sanatçıya ait. Otobiyografik nitelikli Genco Erkal belgesel filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini Selçuk Metin, görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak üstleniyor.

ENKA Sanat’ın, Türk tiyatrosuna katkılarını bir adım öteye taşımak amacıyla bir süredir üzerinde çalıştığı belgesel, kurumun sanatçı ve kurucusu olduğu Dostlar Tiyatrosu ile yaklaşık 25 yıllık köklü birlikteliğine dayanıyor.

Yalnızca bir sanatçının kariyerini değil, Türk tiyatrosunun da önemli ve büyük bir dönemini anı ve anekdotlarla aydınlatacak belgeselin, çekim ve kurgu sürecinin tamamlanmasının ardından, ilk gösteriminin Temmuz ayında ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılması planlanıyor.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.