Ferdi Özbeğen filmi için düğmeye basıldı

25.01.2021
A+
A-

Müzik dünyamızda derin izleri olan Ferdi Özbeğen ölümünün üzerinden 8 yıl geçti. Ferdi Özbeğen’in şarkıları, sesi eskimiyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz aylarda ünlü Şan Tiyatrosu konseri plak olarak basılmış, piyasaya çıktığı ilk gün 2 bin 500 adet satılmıştı. Şimdi Ferdi Özbeğen’in hayatının film olarak sinemaya taşınması için harekete geçildi.

Ferdi Özbeğen filmi için düğmeye basıldı. Ferdi Özbeğen’in hayatı film oluyor. Filmin hazırlık çalışmalarının devam ettiği ve çekimlerin haziran ayında başlayacağı belirtildi.

Ferdi Özbeğen filmi ile ilgili yapımcıların gerekli izinleri aldıkları ve oyuncu seçimi çalışmasına başladıkları bildirildi. Ferdi Özbeğen’in hayatının belgesel tadında sinemaya taşınacağı filmin yapımcılığını Fikret Bakıcın üstleniyor. Senaryosunu Ebru Yaşar Seçen yazıyor. 

Taverna müziğinin usta ismi Ferdi Özbeğen’in hayatı film oluyor. Vefatından üzerinden geçen 8 yıl sonra Ferdi Özbeğen filmi ile ‘yaşamaya’ devam edecek. Ferdi Özbeğen’i canlandıracak oyuncu için hem yurtiçi hem de yurtdışında görüşmeler devam ediyor.

2013 yılında hayatını kaybeden ve Türkiye’de taverna müziğini başlatan isim olan sanatçı Ferdi Özbeğen’in hayatı film oluyor. Yapımcılığını Fikret Bakıcın’ın üstlendiği, senaryosunu Ebru Yaşar Seçen’in yazdığı filmin çekimleri, haziran ayında başlayacak.

Proje için geniş bir cast çalışması da yapılacak. Bakıcın, yapımın detaylarını şöyle anlattı: “Film için hazırlıklara başlayalı 15 gün oldu. Oyuncu kadrosu, çok önemli. Şu ana kadar Ferdi’ye yakın bir tip bulamadık. Yurtiçi ve yurtdışından oyuncularla görüşüyoruz.”

Manevi oğlundan izin alındı

Fikret Bakıcın, film için sanatçının yakın çevresinden gerekli izinlerin alındığını açıkladı: “Manevi oğlu Hilmi Özbeğen ve yeğeni Hasan Tunay ile görüştük. Filme destek verdiler. Gerekli tüm izinler alınmış durumda. Belgesel tadında bir film olacak.” Yapımcı, Özbeğen’in sanat hayatında önemli yeri bulunan Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nükhet Duru, Tanju Okan gibi isimleri de yeni nesil oyuncuların canlandıracağını söyledi.

Ferdi Özbeğen’in 1983 yılında Şan Tiyatrosu’nda verdiği konserin kayıtları klasikler arasında yer alıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.