Genco Erkal yeni oyunu Merhaba ile

16.12.2018
A+
A-

Genco Erkal, yeni oyunu Merhaba ile seyirciyi selamlıyor. “Benim yazarlarım” dediği dünyaca ünlü 5 yazarın eserlerine atıfta bulunarak sahnelenin Merhaba, müzikli tek kişilik bir oyun.

Genco Erkal yeni oyunu Merhaba ile

Genco Erkal yeni oyunu Merhaba ile seyirciyle buluşuyor. Genco Erkal’ın “Merhaba” adlı yeni oyununda, tiyatroseverler edebiyat dünyasının beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkıyor. 

Dostlar TiyatrosuKuruluşunun 50. yılında tek kişilik oyunların ustası Genco Erkal’ın hem uyarladığı, hem yönettiği, hem de rol aldığı “Merhaba”yı sahneliyor. 

Usta tiyatro sanatçı Genco Erkal, Merhaba adlı oyununa unutulmaz beş yazarın yapıtlarını uyarladı.

Merhaba’nın müziklerini Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin, Selim Atakan’ın besteledi.

“Merhaba” 15 Aralık 2018 Cumartesi akşamı 20.30’da Kenter Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak.

Merhaba ilk kez Newyork’ta sergilendi

Merhaba, ilk kez geçtiğimiz eylül ayında New York’ta sergilendi.

Merhaba, Genco Erkal’ın “Benim yazarlarım” dediği Aziz Nesin, Bertolt Brecht, Can Yücel, Nâzım Hikmet ve William Shakespeare’in yapıtlarından oluşuyor.

“Merhaba” müzikli bir oyun. Tiyatroseverler, edebiyat aleminin beş büyük ustasıyla müzikli bir yolculuğa çıkarılıyor.

Oyunda Fazıl Say, Kurt Weill, Yiğit Özatalay, Arif Erkin ve Selim Atakan’ın besteleri yer alıyor.  Yiğit Özatalay’ın piyanosu ve Çağdaş Engin’in basklarneti eşliğinde eserler seslendiriliyor. 

Yıllar öncesinden seyirciye seslenen yazarlar, dünyanın ve ülkemizin halleri üzerine kimi zaman güldüren, kimi zaman hüzünlendiren, öfkeli gözlemleriyle yaşadığımız karanlık günlere ve geleceğimize ışık tutuyor. 

Oyunun sahne tasarımını Cihan Aşar yaptı. Giysi tasarımları Özlem Kaya’ya ait. Işık tasarımı Hakan Özipek’in. Oyunun müzik yönetimini ve düzenlemesini Yiğit Özatalay üstlendi. Yönetmen yardımcısı ise Emre Yetim. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.