Göç ve göçmenler tuvallerde

İranlı sanatçı Zehra Soltani, İstanbul’da açtığı göç ve göçmenleri konu alan sergisi ilgi odağı oldu.

Göç ve göçmenler tuvallerde… İstanbul’da yaşayan İranlı sanatçı Zehra Soltani, göç ve göçmenleri konu alan sergisi ile ilgi odağı oldu.

Tahran Sanat eğitimini bitirdikten sonra, çağdaş sanata karşı olan ilgisi nedeniyle çalışmalar yapan sanatçı, birçok ülkede sergiler düzenledi. Zehra Soltani son kişisel sergisini Beşiktaş Akaretler caddesindeki Galeri D’art La Visione da açtı.

Soltani resimleri hakkında şöyle konuştu;

“Birçok izleyicinin benim resimlerimden algıladığı konu göç ve göçmen insanlar. Aslında konu doğru ama ben her zaman bunu inanıyorum ki bütün insanlar dünya üzerinde göçmen. Göçmenler huzur bulmak için hep arayış peşinde. İnsanlar aradığı şeyi hiç bir zaman bulmuyorlar ve buldukları zaman yine başka yeni bir şeyin peşinden gidiyorlar. Gerçek olan bu ki aradıkları şeyi dış dünya da değil kendi iç dünyalarında bulmalılar.”

Sanatçı, Hermetism art Gallery yöneticisi Sean Tolooee ve Galerie D’art La Visione sahibi Yonca Gökalp ile ortak çalışmalara başladıklarını belirterek 17-20 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan İstanbul Sanat ve Antika Fuarında da katılacağını açıkladı.
e

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.