Goodreads En İyi Çıkış Romanı ‘Such a Fun Age’ oldu

Goodreads En İyi Çıkış Romanı ‘Such a Fun Age’ oldu. Goodreads, 2020 Goodreads Choice Ödülleri’nin kazananlarını açıkladı. Toplam 5.674.480 oyun kullanıldığı 2020 Goodreads Choice Ödülleri’nde En İyi Çıkış Romanı ödülü April Yayıncılık tarafından 2021’de okurlarla buluşturulacak olan Such a Fun Age adlı romanın oldu.

Amerikalı yazar Kiley Reid tarafından kaleme alınan April’in yeni sezon romanı Such a Fun Age, Goodreads En İyi Çıkış Romanı ödülünün kazananı oldu.

52,450 oy alarak birinci olan Such a Fun Age, Booker 2020 ödüllerinde de uzun listeye kalmıştı. Roman, Sinem Sancaktaroğlu Bozkurt çevirisiyle yeni yayın sezonunda okurlarla buluşacak.

Kiley Reid ve Such a Fun Age hakkında

1987 yılında Los Angeles’da doğan Kiley Reid yazarlık kariyerine Philadelphia’da devam ediyor. Such a Fun Age, 2019’un son günlerinde yayınlandı, roman New York Times çoksatan listesine yayınlanmasının ikinci haftasında girdi, film hakları yine birinci ayında satıldı, Reese Witherspoon’un Kitap Kulübü başta olmak üzere birçok seçkiye ve listeye alındı. Such a Fun Age ırka, ayrıcalıklara dair çekim gücü yüksek bir roman olarak eleştirmenlerden tam not aldı. Eleştirmenler Reid’i empati dozu yüksek üstün bir yetenek olarak tanımlıyor. Roman yeni sezonda April Yayıncılık etiketiyle yayınlanacak. Such a Fun Age bu yıl Booker uzun listeye seçilmiş, En İyi Çıkış Romanı ve En İyi Kurgu dallarında da Goodreads ödüllerine aday olmuştu.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.