Hasan Ali Toptaş’ın kalemi kırıldı

Hasan Ali Toptaş’ın kalemi ‘taciz ifşaları’ ardından kırıldı. ‘Me too’ hareketine dönüşen taciz ifşası ve iddialarının ardından Everest Yayınları yazarla yollarını ayırdığını duyurdu.

Hasan Ali Topbaş’ın kalemi kırıldı. Türkiye’nin ünlü yazarı Hasan Ali Toptaş hakkında taciz ifşa ve iddiaları ‘edebiyatta me too hareketine’ dönüştü. Sosyal medyadan başlayan ifşa ve iddiaların ardından Hasan Ali Toptaş’ın kitaplarını yayımlayan Everest Yayınevi duyuru yaparak yazarla yollarını ayırdı. 

Everest Yayınları “tacizin karşısındayız” diyerek Hasan Ali Toptaş’la yollarını ayırdığını duyurdu.

Hasan Ali Toptaş’la ilgili gelişmeler sadece bununla da kalmadı. TRT 2’de Doğan Hızlan’ın sunduğu “Karalama Defteri” programında Hasan Ali Toptaş’ın konuk edildiği bölümü yayından kaldırdı.

Yazar Hasan Ali Toptaş’ın, Doğan Hızlan’ın sunduğu “Karalama Defteri” programına konuk olduğu programda çevirmenlerle ilgili yaptığı, “Çeviri bir kitap okurken önce çevirmenin doğum tarihine bakıyorum” şeklindeki açıklamaları sosyal medyada tartışmaya neden oldu.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası da bu yıl Hasan Ali Toptaş’a verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün de yazardan geri alındığını duyurdu.

HASAN ALİ TOPTAŞ’LA İLGİLİ BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sincanlı Kafka Hasan Ali Toptaş ve kriminal Hasan Ali Toptaş

Hasan Ali Toptaş taciz ifşası edebiyat dünyasından taştı

Beni Kör Kuyularda roman kapağı Nuri Bilge Ceylan’dan

 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.