Grammy Ödülleri koronavirüs nedeniyle ertelendi

06.01.2021
A+
A-

Koronacvirüs nedeniyle dünya genelinde pek çok organizasyon iptal ediliyor ya da ileri tarihe erteleniyor. ABD’de her yıl düzenlenen ve müzik dünyasının Oscarları olarak nitelendirilen Grammy Ödülleri için de erteleme geldi. Henüz Resmi açıklama yapılmasa da haberi duyuran ciddi bir müzik sitesi…

Grammy Ödülleri koronavirüs nedeniyle ertelendi. 63. Grammy Ödülleri ile ilgili yapılan açıklamada koronavirüs nedeniyle Mart ayına ertelendiği belirtildi. Müzik dünyasının Oscarlarına koronavüris engeli geldi.

Dünyanın en büyük ve prestijli müzik yarışmalarından olan Grammy Ödülleri bu yıl koronavirüs engeliyle karşılaştı. ABD’de her yıl düzenlenen ve müzik dünyasının zirvesindeki ödüller olarak nitelendirilen Grammy için erteleme açıklaması yapıldı.

ABD’de gerçekleşecek olan 63. Grammy ödülleri yeni koronavirüs nedeniyle Mart 2021 tarihine ertelendi.

ABD’de hır yıl düzenlenen müzik dünyasının “Oscar”ı olarak anılan 63. Grammy Ödülleri’nin açıklanacağı program, koronavirüs vakalarında görülen hızlı artış nedeniyle ertelendiği, resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Erteleme haberini Rolling Stone isimli müzik sitesi duyurdu.

63. Grammy Ödülleri için ABD’nin California eyaletinin Los Angeles kentinde 31 Ocak’ta yapılacağı duyurulmuştu. Heyecanla beklenen ödül töreninin, Covid-19 salgınındaki vaka artışları nedeniyle ertelendiği, konuyla ilgili resmi açıklamanın yakın zamanda yapılacağı belirtildi.

Kasım ayında adayların açıklandığı bir röportajda, ödül törenini düzenleyen Recording Academy isimli kuruluşun başkanı Harvey Mason, küçük bir izleyici kitlesi için bir etkinlik planlandığını ancak diğer birçok detayın hâlâ üzerinde çalışıldığını söylemişti. Amerikan medyasındaki çeşitli haberlerde, ödül gecesinin mart ayı içinde yapılması beklenildiği bilgisi yer aldı.

 

En çok aday gösterilen kadın sanatçı Beyonce

63.Grammy Ödülleri’ne 9 kategoride aday gösterilen ABD’li pop yıldızı Beyonce, Grammy tarihinde en çok aday gösterilen kadın sanatçı oldu.

Beyonce’u, 6 dalda adaylıkla Taylor Swift, Roddy Ricch ve Dua Lipa izledi.

2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle MTV Video Müzik Ödülleri, Latin Grammy’leri ve Emmy Ödülleri gibi birçok ödül töreni çevrimiçi olarak veya çok kısıtlı katılımlarla gerçekleşmişti.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.