Stephen King Enstitü romanıyla yine korku dolu maceralara götürüyor

Dünyanın en çok okunan romanlarının yazarı Stephen King yeni eseri Enstitü ile Türkiye’de raflarda yerini aldı. Altın Kitaplar etiketiyle basılan romanıyla Stephen King, okuru yine korku dolu maceralara sürükleyecek.

Stephen King Enstitü romanıyla yine korku dolu maceralara götürüyor

Stephen King Enstitü romanıyla yine korku dolu maceralara götürüyor. Korku türü romanların dünyaca ünlü yazarı Stephen King’in yeni romanı “Enstitü” raflarda yerini almaya hazır. “Zayfı insanlar da güçlü olabilir” diyor ünlü yazar. Son romanın iskeletini de bu cümle oluşturuyor.

Stephen King’in son romanı Enstitü, Doğanay Banu Pinter çevirisiyle 11 Ocak’ta Altın Kitaplar tarafından yayımlanıyor.

Stephen King Enstitü romanında neyi anlatıyor? Okur hangi maceralara doğru yolculuğa çıkıyor? Tanıtım bülteninden ipuçlarını alalım birlikte: 

Yeşil Yol, Hayvan Mezarlığı, Mahşer, O ve Yabancı gibi kitaplarıyla okurların gönlünde taht kuran ve durmaksızın üretmeye devam eden usta yazar Stephen King’in yeni romanı Enstitü (The Institute) 11 Ocak’ta okurlarla buluşuyor!

Goodreads Awards 2019 “En İyi Korku Kitabı” ödülünü alan Enstitü, üzerlerinde deneyler yapılıp sonrasında acımasızca ortadan kaldırılmak üzere ailelerinden koparılarak gizli bir yere hapsedilen, telekinezi, telepati gibi özel yeteneklere sahip bir grup çocuğun hikayesini anlatıyor.

“Korkuyu yaratma, onu yok et!” temasını son yıllarda daha fazla vurgulayan Stephen King, Enstitü romanıyla ilgili, “Zayıf insanların güçlü olabildiklerini yazmak istedim,” yorumunda bulunuyor.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.