Grammy ödüllü Chris Botti İstanbul’a geliyor

Grammy ödüllü trompet virtüözü, besteci Chris Botti 17 Mayıs’ta İstanbul’da konser verecek. Sanatçı yaşayan en büyük caz müzisyenleri arasında gösteriliyor.

Grammy ödüllü Chris Botti İstanbul’a geliyor. Grammy ödüllü trompet virtüözü, besteci Chris Botti, yaşayan en büyük caz müzisyenlerinden biri kabul ediliyor. 

Chris Botti, 17 Mayıs’ta İstanbul’da Kod Müzik organizasyonuyla sahnede olacak. Saat 21.00’de, İBB Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verecek olan Chris Botti, Amerika’nın en çok satan çağdaş caz trompetçisi olarak biliniyor.

Botti, İstanbul konserinde müzikseverlere caz, pop ve klasik müzik arasında eşsiz bir yolculuk vadediyor.

Sting, Paul Simon, Barbra Streisand, Lady Gaga, Tony Bennett, Frank Sinatra ve Aretha Franklin gibi müzik dünyasının devleriyle çalışan Chris Botti, on stüdyo albümü ve sayısız canlı kayıtla caz müziğin zirvesinde yer alıyor.

Chris Botti, parlak kariyerinin son on üç yılında caz ve pop müziğin sınırlarını aşarak kendine özgü bir ün kazandı.

2013 yılında “Impressions” albümüyle En İyi Pop Enstrümantal Albüm kategorisinde Grammy Ödülü kazanan Chris Botti, ayrıca 2008’de “Italia” ve 2010’da canlı kayıt albümü “Chris Botti in Boston” ile üç adaylık aldı.

Sanatçının albümlerinin dördü Billboard caz albümleri listesinde bir numaraya ulaştı. 2004’te People dergisinin “En Güzel 50 İnsan” listesinde yer aldı.

Botti, akustik caz ve klasik standartlara odaklanan “Vol.1” adlı yeni albümüyle kariyerine yeni bir yıldız ekledi. Blue Note Records etiketiyle yayınlanan albüm ve müzikseverlerden büyük beğeni topladı.

İstanbul’da kapalı gişe pek çok konsere imza atan Chris Botti, son olarak 2021 yılında Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nin açılış konserleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşmuştu.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.