Grand Pera tiyatro oyunları için perdeleri açıyor

04.09.2019
A+
A-

Beyoğlu’nun kültür sanat noktalarından olan Grand Pera, sonbaharda tiyatro oyunları için perde açıyor. “Gözlerin Ardında Müzikal” , “Bana Amy De – Amy Winehouse” , “Öylesine Hikayeler” adlı oyunlar Grand Pera’da sahnelenecek.

Grand Pera tiyatro oyunları için perdeleri açıyor

Grand Pera tiyatro oyunları için perdeleri açıyor. Beyoğlu’ndaki Grand Pera birbirinden keyifli oyunlar için hazırlıklarını tamamladı. Kültür ve sanat etkinlikleri ile öne çıkan mekanlardan Grand Pera, sonbaharı tiyatro dolu günlerle taçlandırıyor.

Gözlerin Ardında Müzikal

Grand Pera perdelerini 27 Eylül 2019 Cuma günü saat 20.30’da “Gözlerin Ardında Müzikal” adlı oyunla açacak. Oyunun yazarı Nava Semel. Yönetmeni Kemal Başar. “Gözlerin Ardından Müzikal”de pop sanatçısı Özgün Uğurlu, oyun için hazırladığı şarkıları akustik olarak yorumlayacak. Gözlerin Ardından Müzikal oyununda akustik müzik ve çağdaş dans birlikte yer alıyor. 

Gözlerin Ardından Müzikal’in oyuncu kadrosunda Eda Kandulu, Melike Çetin, Serkan Doğan, Güney Kumaş ve Erkan Çelebi yer alıyor. Londra, Jaffa, Amsterdam, Lahey, Sibiu, Lefkoşa, Gazimağusa gibi uluslararası turneleriyle oldukça dikkat çeken oyun, 12 ve 26 Ekim tarihlerinde de Grand Pera’da sahnelenecek. 

Bana Amy De – Amy Winehouse

Grand Pera’da yeni sezonda “Bana Amy De – Amy Winehouse” oyunu da seyirciyle buluşacak. Amy Winehouse’un çarpıcı hayatı, 28 Eylül Cumartesi günü saat 20.30’da Grand Pera’da sahnelenecek.

Oyunu Kosta Kortidis yazdı. Kemal Başar yönetti. Oyunun orijinal müzikleri Savaş Alp Başar, koreografisi de Alpaslan Karaduman imzasını taşıyor.

Canlı rock müzik, tiyatro ve dansın uyum içinde sahnelendiği “Bana Amy De – Amy Winehouse” adlı oyunun oyuncu kadrosunda Ceylan Yılmaz, Alkış Peker, Savaş Alp Başar ve Didem Karataş yer alıyor. Güçlü bir orkestra eşliğinde sahnelenen oyun ayrıca 4, 11, 18 ve 25 Ekim tarihlerinde de Grand Pera’da seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Öylesine Hikayeler

Hakkı Ergök’ün yazdığı Öylesine Hikayeler,  kimi zaman eğlenceli kimi zaman da hüzünlü çağdaş öykülerini anlattığı modern meddah tarzında bir oyun. Oyun 19 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 20.30’da sahnelenecek.

Sahnede Kemal Başar oyuncu olarak izleyicinin karşısında olacak. Oyuncuya ünlü müzisyen Nejat Dimili gitar, keman ve vokaliyle eşlik edecek. Kemal Başar ve Nejat Dimili bazı şarkıları birlikte seslendirecek.

Herkesin hayatından bir şeyler bulabileceği özgün bir yapım olan Öylesine Hikayeler, canlı akustik müzik, edebiyat ve tiyatronun uyumunu sahneye taşıyacak. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.