Gülriz Sururi Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü 2019 kimin oldu

Türk tiyatrosuna büyük emek veren Gülriz Sururi ve Engin Cezzar çiftinin anısına verilen tiyatro teşvik ödülünün bu yılki sahipleri açıklandı.

Gülriz Sururi Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü 2019 üç tiyatro topluluğuna değer bulundu. Tiyatro D22, Bam İstanbul ve Tiyatro BeReZe adlı tiyatro toplulukları 2019 yılı Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Seçici kurul, Tiyatro D22’nin ‘Julius Caesar’, Bam İstanbul’un ‘Izdırap Korosu’ ve Tiyatro BeReZe’nin ‘AN-SIZI-N’ isimli oyunlarını desteklemeye değer buldu.

Tiyatro dünyamızda ayrı bir yeri olan Gülriz Sururi ve Engin Cezzar çiftinin anısını yaşatmak üzere verilen ödülü İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenliyor. Ödülün maddi desteğini Gülriz Sururi hayattayken sağlamıştı. İKSV’nin düzenlediği Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü 2019 yılı için belirlendi.

Geçtiğimiz sene ilk kez verilen ödülü bu yıl üç tiyatro ekibi paylaştı. Geçtiğimiz yılın sonunda kaybettiğimiz tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi’nin değerli bağışlarıyla hayata geçirilen Gülriz Sururi Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü, üretimleriyle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla tiyatromuzun gelişimine katkıda bulunan tiyatro topluluklarına ya da sanatçılara sunuluyor.

Gülriz Sururi Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü seçici kurulu.

Seçici kurulda Mert Fırat, Tilbe Saran, Seçkin Selvi, Leman Yılmaz, Selçuk Yöntem, Görgün Taner bulunuyor. Seçici kurul bu yıl üretimleriyle ve yenilikçi yaklaşımlarıyla Türkiye tiyatrosuna katkıda bulunduğunu düşündüğü 8 topluluğa proje başvurusunda bulunması için çağrı yapmıştı.

Topluluklar arasından Tiyatro D22, Bam İstanbul ve Tiyatro BeReZe 2019 yılı Gülriz Sururi Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Seçici Kurul; Tiyatro D22’nin Julius Caesar, Bam İstanbul’un *Izdırap Korosu ve Tiyatro BeReZe’nin AN-SIZI-N isimli projelerini destekleme kararı aldı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.