Devrim Erbil 60 Yıl 60 Eser sergisi Bodrum’da açıldı

Ressam Devrim Erbil, altmış yıllık sanat hayatının özetini Bodrum’daki bir sergi ile sanat severlerle paylaşıyor. “60 Yıl 60 Eser” adlı sergi sanatçının doğum gününde açıldı.

Devrim Erbil 60 Yıl 60 Eser sergisi Bodrum’da açıldı. Ressam Devrim Erbil’in sanat hayatının altmışıncı yılında Bodrum’da “60 Yıl 60 Eser” adlı sergi ile sanat severlerle buluşuyor. Devrim Erbil sanat hayatındaki 60 yılın özetini ilk kez Bodrum’da sergiliyor.

Sergi, Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki açıldı. Devrim Erbil’in seçkin eserlerinin yer aldığı sergi, 16 Ekim 2019 tarihine dek her gün saat 10.00-22.00 arasında açık olacak.

Devrim Erbil’in “60 Yıl 60 Eser” adlı sergisinde farklı teknikler ve malzemeler kullanılarak yapılmış eserler “Şiirsel Soyutlama/İkili Bakış” başlıkları altında toplanıyor.

Serginin açılış günü sanatçının doğum günüydü. BU nedenle Devrim Erbil, kendisi için hazırlanan pastayı da kesip doğum gününü kutladı. Devrim Erbil, açılışa katılanlarla birlikte 83’üncü yaş günü pastasını kesti.

Erbil, 1959 yılında akademiden mezun olduğunu belirterek “O yıldan bugüne kadar sanatın içindeyim. Belki o yıldan öncesinde de sergiler açtım. Ama bir meslek insanı olarak mesleğe duyduğum saygı nedeniyle 60 yılın başlangıcını mezun olduğum tarihten itibaren aldım.” diye konuştu.

Ressam Devrim Erbil, “Bu serginin anlamı, 60 yılın tarafımdan seçilmiş, kendi koleksiyonumdaki eserlerden bir seçkinin sunulmasıdır. Bu sergide değişik teknikler var. Değişik malzemelerle, değişik anlatım boyutlarına ulaşmamı gösteren özgün baskı, marküteri, seramik, metal baskılar, vitraylar hepsinden burada örnekler var.” dedi.

Devrim Erbil, serginin açılışında yaptığı konuşmada sadece Bodrum’u anlatan resimlerden oluşan bir sergi de açmak istediğini söyledi. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.