Gülsin Onay ABD ve Kanada’da 19 Mayıs resitali veriyor

Dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ın 12 Mayıs’ta başlayan ve ABD ile Kanada’yı kapsayan “19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı” konser serisini ABD’nin Chicago kentinde tamamlandı. 

Gülsin Onay ABD ve Kanada’da 19 Mayıs resitali veriyor

Gülsin Onay ABD ve Kanada’da 19 Mayıs resitalleri verdi. Dünyaca ünlü piyano virtüözü ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay “19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı” konser serisini ABD’nin Chicago kentinde tamamladı. 

’19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı’ piyano resitali serisinde Gülsin Onay, Chicago Roosevelt Üniversitesi’nin tarihi Ganz Hall Salonu’nda sanat severlerle buluştu. 

Dünyaca ünlü piyano virtüözü ve Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, ABD ve Kanada’yı kapsayan “19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı” konser serisinin son resitalini Chicago’da verdi.

Konser Mozart’ın ünlü ‘Türk Marşı’ ile başladı. Felix Menelssohn-Bartholdy, Frederic Chopin ve Franz Lizt gibi bestecilerin eserleri de izleyiciyle buluştu. Gülsin Onay, tanınmış Türk besteci Ahmet Adnan Saygun’un ünlü çalışmalarını da icra ederken, seyircilerin de alkışlarıyla kapanışta İzmir Marşı’nı seslendirdi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gulsin Onay (@gulsinonay)’in paylaştığı bir gönderi ()

Gülsin Onay, konser sonrası yaptığı açıklamada “19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı konser serisi, Türkiye’yi gururla temsil ettiğim 80 ülkeyi kapsayan 2 bini aşkın konserler arasında en anlamlılarıydı. Milli Mücadele’nin 100. yılına denk gelen, 19 Mayıs 1919 İlk Adımın 100. Yılı konserleri Minneapolis, Toronto, Washington ve Chicago’da muazzam bir dinleyici kitlesinin huzurlarında gerçekleşti. Müziğin birleştirici gücünü bir kez daha hissettiğimiz ve ülkemizden kilometrelerce uzakta Ata’mızı andığımız bu unutulmaz turnenin mimarlarına, emeği olan çok değerli diplomatlarımıza minnettarım” dedi. 

ABD’nin Minneapolis kentinde 12 Mayıs’ta başlayan “19 Mayıs İlk Adımın 100. Yılı” konser serisi, Kanada’nın Toronto’da şehrinin ardından Washington ile devam etmişti. Resitaller serisi, 19 Mayıs günü Chicago Roosevelt Üniversitesinde Ganz Hall Salonu’ndaki konserle sona erdi.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.