Gülten Dayıoğlu Azerbaycan’da üniversitelilerle

Gülten Dayıoğlu, Azarbeycan’da üniversitelilerle buluştu. Edebiyat ve kitap üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Gülten Dayıoğlu Azerbaycan’da üniversitelilerle buluştu. Çocuk ve gençlik edebiyatındaki eserleriyle tanınan Gülten Dayıoğlu, Odlar Yurdu Üniversitesi’nin davetlisi olarak Azerbaycan’da üniversitelilerle biraraya geldi.

Dayıoğlu, Eğitim Fakültesi ve Filoloji Bölümü’nde okuyan öğrenciler ve öğretim üyeleriyle söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin başlıkları “Niçin kitap okumalıyız?” ve “ana dilimize nasıl sahip çıkmalıyız?” olarak belirlendi. 

Gülten Dayıoğlu, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Ceyhun Osmanlı tarafından ağırlandı. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı Güten Dayıoğlu söyleşisi bir buçuk saat sürdü. Hayatından ilgi çekici detayları üniversitelilerle paylaşan Gülten Dayıoğlu’na Doç. Dr. Ceyhun Osmanlı tarafından onur konuğu beratı takdim etti.

Eğitim fakültesi, filoloji öğrencileri ve öğretim görevlileri Gülten Dayıoğlu ile birlikte fotoğraf çektirdiler. 

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi’nin Atatürk ve eserleri için ayrılan bölümünü de ziyaret eden Gülten Dayıoğlu, anı defterini imzaladı. Üniversitenin kurucularına ve yönetimine teşekkürlerini iletti. 

Dayıoğlu’nun üniversite ziyareti, Rektör Prof. Dr. Ahmed Valiyev’in katılımı ve kendisiyle gerçekleşen sohbet ile tamamlandı.

Daha sonra Bakü‘de yer alan Türk şehitliği “Şehitler Hiyabanı”na ziyaret gerçekleştiren Dayığolu ve üniversite heyeti şehitleri andı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.