İstanbul Modern dünyada altıncı sırada

Türkiye’nin önde gelen özel müze ve kültür sanat merkezlerinden olan İstanbul Modern, yoğun ilgi görüyor. Sergileri ve etkinlikleri ile kültür sanat hayatımızda önemli izler bırakan İstanbul Modern, sosyal medyada da yoğun takipçi listesine sahip.

İstanbul Modern dünyada altıncı sırada

İstanbul Modern dünyada altıncı sırada. 2018 yılında 318 bin ziyaretçiyi ağırlayan İstanbul Modern, sosyal medyada 3.5 milyon kişi tarafından takip ediliyor. Yoğun ilgi gören sergileriyle sosyal medyada da ilgi gören İstanbul Modern, Twitter’daki takipçi sayısı ile dünya müzeleri arasında altıncı sırada yer alıyor. 

İstanbul Modern’in web sitesi 400 bin ziyaretçiye ulaşırken, Facebook, Twitter ve Instagram’daki toplam takipçi sayısı 3,5 milyonu aştı. Sosyal medyada Türkiye’de en çok takipçiye sahip müze olan İstanbul Modern, Twitter’da 2,9 milyon takipçiyle dünyadaki büyük müzeler arasında 6. sıraya yükseldi.

Karaköy’deki yeni müze binası tamamlanana kadar Beyoğlu’nda faaliyetlerini sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde 14’üncü yaşını kutlayan İstanbul Modern sanat dolu bir yılı daha geride bıraktı. İstanbul Modern, 2018 yılında 318 bin ziyaretçiyi ağırladı. 2018 yılında 40 bin çocuk ve genç İstanbul Modern’de ücretsiz sanat eğitimleriyle buluştu.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, 2018 yılı faaliyetlerini değerlendirdi. 2018 yılında, 6 sergiyle 151 sanatçıyı ağırlayan İstanbul Modern, koleksiyon sergilerinin ardından fotoğraf tarihinin en önemli isimlerinden Yıldız Moran’ın “Bir Dağ Masalı” adlı sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

İstanbul Modern Sinema ise 10 özel programla 110 film gösterimi gerçekleştirdi.

Oya Eczacıbaşı’nın verdiği bilgiye göre müzede bugüne kadar 7 sürekli, 55 süreli, 37 fotoğraf, 13 video ve 17 yurtdışı sergisi düzenlendi. 

Müze, 14 yılda 7,5 milyon ziyaretçiyi ağırladı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.