Gülten Dayıoğlu Yanardağın Yankısı kitabını canlı yayında anlatıyor

Çocuk ve gençlik yazınımızda birçok kuşağı etkileyen yüze yakın kitaba hayat veren Gülten Dayıoğlu hayal dünyamızı zenginleştirmeye devam ediyor. Gülten Dayıoğlu ile Bakmak, Dinlemek, Okumak” başlıklı söyleşi Instagram’dan canlı yayınlanacak.

Gülten Dayıoğlu Yanardağın Yankısı kitabını canlı yayında anlatıyor. “Gülten Dayıoğlu ile Bakmak, Dinlemek, Okumak” başlıklı söyleşi Yapı Kredi Yayınları’nın Instagram hesabından yayınlanacak.

Çocuk ve gençlik yazınımızda birçok kuşağı etkileyen yüze yakın kitaba hayat veren Gülten Dayıoğlu hayal dünyamızı zenginleştirmeye devam ediyor. Yazarın kitapları nice düşleri tetikledi, nice hayallere, kurgulara tohum attı.

8 Ekim Cuma günü saat: 19:00’da Yapı Kredi Yayınları’nın Instagram hesabından yayınlanacak olan “Bakmak Dinlemek Okumak” söyleşilerinde bu ayın konuğu Gülten Dayıoğlu ve yeni kitabı “Yanardağın Yankısı”. Yaratıcı Drama Eğitmeni Çiğdem Odabaşı ile canlı yayında bir araya gelecek olan yazar yeni kitabını, yaşadıklarını ve düşlediklerini keyifli bir sohbette okurlarıyla paylaşıyor. Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbete buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Yazarın son kitabı “Yanardağın Yankısı” bizleri gezegenimiz üzerine düşünmeye yönlendiriyor, geleceğimizle ilgili merak uyandırıyor. Okuru birçok karakterle tanıştırıp dünyanın pek çok yerine götürüyor. Kitabın baş kahramanı, yaşıtlarından oldukça farklı ve özel bir genç Dero keşfettikleriyle dünyanın, uzayın, hatta kâinatın geleceğini değiştirebilecek mi?

Yanardağın Yankısı kısa özet

İnsanlık ve dünya adına olağanüstü düşler kurabiliriz…

Çocuk ve gençlik yazınımızda birçok nesli etkileyen yüze yakın kitaba hayat veren Gülten Dayıoğlu’nun kaleminden Yanardağın Yankısı bizleri gezegenimiz üzerine düşünmeye yönlendiriyor, geleceğimizle ilgili merak uyandırıyor.

Dero yaşıtlarından oldukça farklı, çok özel bir gençtir. O daha küçük bir çocukken bir gün gökyüzünde mekik şeklinde bir yarık belirir ve yarıktan rengârenk ışınlar yayılır. Dero tanık olduğu bu olayın ardından başka bir boyuta geçebildiğini fark eder. Doğduğunda başı bedenine göre fazla büyük olduğundan doğumundan beri çevresi tarafından hep dışlanmıştır. Bu durum Dero’yu içten içe üzdüğünden, tek başına Tendürek Dağı`ndaki bir mağaraya yerleşip gün geçtikçe kendini evinden, arkadaşlarından, dünyadan soyutlar ama bir yandan dünyayı anlamaya çalışır.

Bir sabah Dero güçlü bir dürtüyle uyanır ve mağaranın derinliklerine gitmek için şiddetli bir istek duyar. Mağarada keşfettikleri onun, dünyanın, uzayın, hatta kâinatın geleceğini derinden etkileyecektir. Dero gelecek için çok zorlu bir göreve başlamak üzeredir şimdi…

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.