Hailey Bieber ölümden döndü

Hailey Bieber ölümden döndü. Ünlü model Hailey Baldwin Bieber geçtiğimiz ay ölümle burun burana gelmiş ancak yapılan operasyonla sağlığına kavuşmuştu. 

Justin Bieber ile evli olan ünlü model Hailey Bieber, geçtiğimiz ay hiç beklemediği bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalmıştı. Kahvaltı sırasında felç benzeri belirtiler yaşayan Hailey Bieber, hastaneye kaldırılmıştı.

Yapılan araştırmalar sonrası Hailey Bieberin beyninde kan pıhtısı oldu belirlendi. Ünlü modelin yaşadığı bu sorunun ana kaynağının ise kalbinde delik olması olarak açıklandı. 

Hailey Bieber, acil olarak kaldırıldığı California’nın tatil bölgesi Palm Springs’teki hastaneden sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Perşembe sabahı eşimle kahvaltı yaparken felç benzeri belirtiler oluşmaya başladı ve acilen hastaneye ulaştırıldım” demişti.

25 yaşındaki Hailey Bieber beyninde kan pıhtısı oluştuğunu açıklayarak şu açıklamayı yapmıştı: “Beynimde az miktarda oksijen eksikliğine neden olan çok küçük bir kan pıhtısı oluştuğunu gördüler, ancak vücudum bunu kendi kendine yendi ve birkaç saat içinde tamamen iyileştim. Yaşadığım en korkunç anlardan biri olmasına rağmen, şimdi evdeyim ve durumum iyi.”

Ölümden dönüşünü videoda anlattı

Ünlü model, haftalar sonra yaşadığı korku dolu anları sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile anlattı: 

“Justin ile kahvaltı yaparken sağ kolumda tuhaflık hissetim. Parmak uçlarımda uyuşukluk oldu ve tuhaftı. Kocam iyi olup olmadığımı sordu. Konuşamadığımı fark ettim. Aniden felç geçirdiğimi düşündüm.”

“Sağlık görevlileri hemen yardıma koştu. Yüzümün sağ tarafındaki uyuşukluk geçti ancak yine de konuşamıyorum.”

Hailey Bieber, o sırada yaşadığı anksiyetenin (endişe) her şeyi daha kötü hale getirdiğini ve hastaneye ulaşıncaya kadar sağ kolundaki ve yüzünün sağ tarafındaki uyuşukluk hissinin geçtiğini söyledi.

Ertesi sabah belirtilerin geçtiğini söyleyen Hailey Bieber’in ‘halk arasında hafif felç’ olarak adlandırılan ‘Geçici İskemik Atak’ geçirdiği belirlendi.

Testlerin sonuçlarına göre, Hailey Bieber’in beynine kan akışı bu pıhtı yüzünden kısa bir süre kesildi.

Doktorlar, ünlü modelin üç nedenden dolayı hastalanmış olabileceğini söyledi.

Bunlardan ilki, Baldwin’in doktoruna danışmadan doğum kontrol hapları kullanması.

İkincisi, bir süre önce geçirdiği Covid-19’un bu duruma neden olabileceği ve son olarak kısa bir zaman diliminde ABD’den Fransa’ya gidip dönmesi. Yani uzun uçak yolculuğunun modelin hastalığına neden olabileceği sıralandı.

Kalbindeki delik için ameliyat 

Hailey Bieber, videoda kapsamlı tetkikler yapıldığını, halk arasında ‘delik kalp’ olarak bilinen ‘Patent Foramen Ovale’ adlı sorunun ortaya çıktığını söyledi.

Kan pıhtısına da bu durumun neden olduğunu söyleyen Bieber, daha sonra 12- 13 milimetrelik bu deliğin kapatılması için bir operasyon geçirdiğini belirtti.

Bieber, operasyonun başarılı geçtiğini ve hızla iyileşmeye başladığını da sözlerine ekledi.

Kan sulandırıcı ilaç içiyor

Ünlü model, hastalığının ve geçirdiği operasyonun ardından, doktorların önerisiyle kan sulandırıcı ilaç kullandığını da açıkladı.

Baldwin, gördüğü tedavinin ardından kalbindeki delikten kaynaklanan semptomların ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.