Megan Fox feministleri hedefine koydu

Ünlü oyuncu Megan Fox, kariyerinin en başında Hollywood’da kadınlara karşı yapılan haksız uygulama ve tacizleri dile getirdiği için alaya alındığını ve feministlerden destek görmediğini açıkladı.

Megan Fox, feministleri hedefine koyarak MeToo hareketiyle iligili derdini döktü. MeeToo hareketinin öncü ismi ünlü oyuncu Megan Fox, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 

Megan Fox, MeeToo hareketinde on yıl önde olduğu için alay edildiğini söyledi. Megan Fox, istismarcılık ve ataerkillik konularında uzun süredir sesini yükselttiğini, ancak feminist topluluklardan hiçbir zaman destek görmediğini ve sektörde devamlı alay konusu olduğunu açıkladı.

ABD’li oyuncu ve model Megan Fox, son röportajında henüz dünyada yaygın olmadığı dönemde Hollywood’daki kadın düşmanlığına karşı konuştuğunu hatırlattı. Megan Fox, daha kariyerinin başlarında Hollywood’daki kadın düşmanlığına karşı konuştuğunda kendisiyle alay edildiğini açıkladı.

Glamour dergisine konuşan Megan Fox, rol aldığı yapımlarda nesnelleştirildiğini ve Çılgın İkili 2 (Bad Boys II) filminde oynadığı kısa rolünde, 15 yaşında şelalenin altında bikiniyle durmanın çok ürkütücü olduğunu anlattı.

Megan Fox, #MeToo hareketinden daha önce ABD’nin sinema endüstrisindeki kadın düşmanlığına dikkat çekmenin kendisini daha büyük bir şaka malzemesi haline getirdiğini de dile getirdi.

35 yaşındaki Fox, “#MeToo hareketinin neredeyse 10 yıl önünde olduğumu düşünüyorum” dedi.

Megan Fox yaşadıklarını şu cümlelerle özetledi: “2008 ve 2009’da Hollywood’daki istismarcı, kadın düşmanı, ataerkil meselelere karşı sesimi hep yükseltiyordum. Aslında bunu yaptığım için alay konusu oldum.” 

Öte yandan Fox, üzücü deneyimlerine dair konuştuğunda dahi feminist hareketinin kendisine sahip çıkmadığı belirtti: “Feminist topluluğa hiçbir zaman tamamen dahil olduğumu hissetmedim ve hala bunun korkunç zor olduğunu düşünüyorum.”

Fox kadınlara istedikleri şeyleri deneyimleme fırsatı verilmesinin asıl feminizm olduğunu düşündüğünü de belirtti.

Sürekli olarak dedikodu ve alayla anıldığını belirten Fox, hayatının bir döneminde saklandığını da itiraf etti.

Kamuoyu önünde ‘psikolojik bir çöküntü’ yaşayan Fox hislerini şu sözlerle dile getirdi:

“Psikolojik çöküşün kesinlikle nesnelleştirilmekle ilgili olup olmadığını bilmiyorum. Daha çok kişiliksizleştirmek, sürekli eleştirilmek ve yargılanmakla ilgiliydi.”

Fox şöhretle baş etmeyi “Bir tür travma” olarak tanımladı.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.