Haldun Taner hikayeleri sahnede seslendiriliyor

İnsan Sadece Bir Araç isimli dinletide Haldun Taner’in en sevilen hikayeleri sahneden edebiyat severlere ulaşacak. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı İnsan Sadece Bir Araç isimli dinleti, 13 Mart 2017 Pazartesi akşamı İş Sanat’ta sahnelenecek.

Haldun Taner hikayeleri sahnede seslendiriliyor. Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından Haldun Taner’in en sevilen hikayeleri sahneden edebiyat severlerle buluşacak. Tiyatromuzun duayen oyuncuları Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Bülent Emin Yarar hikayeleri sahnede seslendirerek, izleyiciye sunacaklar.

İnsan Sadece Bir Araç isimli dinletide usta tiyatrocular Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek, Haldun Taner’in“Bayanlar 00”, “Konçinalar”, “İznikli Leylek” ve “Sancho’nun Sabah Yürüyüşü” hikayelerini seslendirecek.

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden Haldun Taner’in en sevilen hikayeleri İş Sanat sahnesinde edebiyat severlere sunulacak.

Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı İnsan Sadece Bir Araç isimli dinleti, 13 Mart 2017 Pazartesi akşamı İş Sanat’ta sahnelenecek.

Bir radyo kayıt stüdyosu mizanseninde gerçekleşecek dinletiye Serdar Yalçın’ın piyanosu eşlik edecek. Hikayelerinin yanı sıra tiyatro metinleri, denemeleri ve köşe yazılarıyla da günümüze ulaşan Haldun Taner’in gözlem gücü ve ironik dili bir kez daha ama farklı bir sunumla edebiyat severlerle buluşacak.

Dinletinin ücretsiz olduğu bildirilirken, yerlerin numarasız ve salon kapasitesiyle sınırlı olduğu da hatırlatıldı.

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.