Haluk Bilginer Emmy ödülünü kime ithaf etti

Usta oyuncu Haluk Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu dalında ödül kazandı. Türkiye’nin ilk Emmy ödüllü sanatçısı oldu. Yaptığı konuşmada Emmy ödülünü kime ithaf ettiğini açıkladı.

Haluk Bilginer Emmy ödülünü kime ithaf etti? Haluk Bilginer Emmy ödülü için ne dedi? Usta oyuncu Haluk Bilginer dünyanın en prestijli televizyon ödüllerinden olan Emmy’i kazandı. Haluk Bilginer, Türkiye’nin Uluslararası Emmy ödüllü ilk oyuncusu oldu.

47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödülü Haluk Bilginer’in oldu. Haluk Bilginer, Puhu TV’de 2018 yılında yayınlanan “Şahsiyet” dizisindeki rolü ile ödülü kazandı.

Ödüller, ABD dışında yayınlanan diziler için veriliyor. Haluk Bilginer Emmy ödülünü alırken elbette çok mutluydu. Haluk Bilginer 47. Emmy Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü havaya kaldırdı ve şöyle dedi: “Kendimden çok Türkiye için mutluyum”

Usta oyuncu Haluk Bilginer, ‘Şahsiyet’ dizisindeki ‘Agah Beyoğlu’ rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Haluk Bilginer, ödül için şöyle dedi: “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum.” dedi.

47. Uluslararası Emmy Ödülleri için New York tören düzenlendi. Haluk Bilginer de törene katılarak ödülünü aldı.

Şahsiyet dizisi Ay Yapım tarafından dijital yayın platformu Puhutv için yapılmıştı. 2018’de yayınlanan 12 bölümlük dizide Haluk Bilginer, “Agah Beyoğlu” rolüyle ekrana geldi. 

New York’ta ödül törenine Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisinin yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katıldı.

Bilginer konuşmasına Türkçe “Merhaba” diyerek başladı. Uluslararası Emmy Akademisi ve dizinin yaratıcı ekibine teşekkür etti. Bilginer ödülünü kızına “Bu ödülü kızım Nazlı Bilginer adına, bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum” cümleleriyle ithaf etti.

Haluk Bilginer, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde İngiltere’den Christopher Eccleston (BBC- Come Home); Brezilya’dan Raphael Logam (Barry Company – Impuros) ve Almanya’dan Jannis Niewöhner (Amazon- Beat) ile birlikte finale kalmıştı. Bu yılki ödüllerde, 21 ülkeden 11 kategoride 44 aday yarıştı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.