Harry Potter heykeli Londra’ya dikilecek

Kurgu kahraman Harry Potter heykeliyle Londra’da yaşayacak. Karakteri sinemada canlandıran aktör Daniel Radcliffe’i model alan heykel, süpürgesiyle havalanan Harry Potter sahnesini betimliyor.

Harry Potter heykeli Londra’ya dikilecek

Harry Potter heykeli Londra’ya dikilecek. Sinemanın unutulmaz kahramanları arasında yer alar Harry Potter, artık heykeliyle de var olacak. Önce bir kitap serisi ardından seri filmlerle hayatımıza giren Harry Potter, şimdi heykeliyle Londra’da yaşayacak.

Ünlü karakterin heykeli, Londra’nın Leicester Meydanı’na dikiliyor. Harry Potter denilince akla gelen elbette onu sinemada canlandıran aktör Daniel Radcliffe.

Londra’ya dikelecek heykel Daniel Radcliffe ile modelleniyor. Unutulmaz süpürge ile uçma sahnesi ile betimlenecek heykel Leicester Meydanı’na dikiliyor.

Harry Potter maceralarının romandan sinemaya ilk film uyarlaması olan “Harry Potter ve Felsefe Taşı”ndaki Quidditch maçında süpürgesiyle havalandığı sahne Londra’da ölümsüzleşecek. 

Dünyaca ünlü İngiliz yazar J. K. Rowling’in yarattığı ve dünya çapında fenomen olan Harry Potter karakteri bu ay sonunda Londra’nın Leicester Meydanı’nda heykel olarak görücüye çıkacak.

Heykel, ‘Meydandaki Sahneler’ projesi kapsamında daha önce de Laurel ve Hardy, Bugs Bunny, Gene Kelly, Mary Poppins, Mr. Bean ve Paddington gibi heykelleri yaratan Andrzej Szymczyk imzasını taşıyor.

Harry Potter’ın küresel imtiyaz haklarını elinde bulunduran Warner Bros’tan Josh Berger, “Bu etkileyici enstalasyondaki heykeller, film tarihindeki en ikonik karakter ve aktörlerden bazılarını temsil ediyor ve Harry Potter’ın meydan boyunca yükselişini görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Berger, “Harry Potter serisi, onlarca yıldır her yaştan hayranı memnun ediyor ve bunun insanlara neşe getirmeye devam edeceğini umuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.