Mersin Uluslararası Müzik Festivali koronavirüs nedeniyle ertelendi

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (Merfest), salgınının toplum sağlığı için halen risk taşıması nedeniyle yönetim kurulunca 2021 yılına ertelendi.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali koronavirüs nedeniyle ertelendi. Bu yıl 01-18 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali ertelendi.

Erteleme gerekçesi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını olarak açıklandı. Festivalin gelecek yıl yapılması planlanıyor.

Bu yıl 01-18 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan  19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali (Merfest), salgınının toplum sağlığı için halen risk taşıması nedeniyle yönetim kurulunca 2021 yılına ertelendi.

Festivalin yeni tarihi ileriki zamanda kamuoyuna duyurulacak.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali Yönetim Kurulu Başkanı Selma Yağcı, “1 Nisan’da başlayacağını duyurduğumuz ve pandemi nedeniyle ekim ayına ertelediğimiz 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin, pandeminin risk taşımaya devam etmesinden dolayı bir sonraki yıl yapılmasının daha doğru olacağı kararı Yönetim Kurulumuzca alınmıştır. 19 yıldır kesintisiz sürdürülen, her yıl dünyanın saygın solist ve müzik topluluklarını halkımızla buluşturarak paha biçilmez sanatsal değerler üreten festivalimiz, yine halkımızın sağlığı için ertelendi. Tüm dünya için bir tehdit olan salgınının son bulacağı nice festivallerde buluşmak üzere, tüm insanlığa şifa ve sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.