Hazar Ergüçlü 16 yaşına kadar kitap okumamış neden mi

Ahlat Ağacı filmindeki rolüyle dikkat çeken, şimdi ise Hakan:Muhafız dizisinde rol alan Hazar Ergüçlü, 16 yaşına kadar kitaplardan uzak durmuş. Kendince bir nedeni var.

Hazar Ergüçlü 16 yaşına kadar kitap okumamış neden mi

Hazar Ergüçlü 16 yaşına kadar kitap okumamış neden mi? Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filmindeki rolü ile parlayan, şu sıralar Netflix’teki ilk Türk dizisi Hakan:Muhafız ile gündemde olan Hazar Ergüçlü bir itirafta bulundu. Dedi ki “16 yaşıma kadar kitap okumaktan uzak durdum”. 

Hazar Ergüçlü, babasının gazeteci annesinin de haberci olduğunu hatırlatıyor. İyi bir ailede büyüdüğünü belirterek “Ailem yıllarca kitap okumam için zorladı” diyor. 

Genç oyuncunun sıkıntısı da işte burada başlamış. Ailesi o kadar zorlamış ki, o nedenle kitap okumaktan uzak durmuş. Şöyle diyor “O kadar zorladılar ki 16 yaşıma kadar okumadım. ‘Pollyanna’yı bitirmemiş insandım. Sonra okumayı keşfedince rönesans yaşadım.”

Hazar Ergüçlü şu anda 27 yaşında. Kitap okumasıyla yaşadığı rönesansla birlikte Orhan Pamuk’u keşfettiğini söylüyor Hazar Ergüçlü. Şimdi Orhan Pamuk hayranı olduğunu söylüyor: “Orhan Pamuk romanlarına hayranım. ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ favori kitabım.”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.