Gülriz Sururi vefat etti sessiz sedasız toprağa verildi

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Gülriz Sururi hayatını kaybetti. Sanatçının ölümü, toprağa verildikten sonra duyuruldu.

Gülriz Sururi vefat etti sessiz sedasız toprağa verildi

Gülriz Sururi vefat etti. Sessiz sedasız toprağa verildi. Ünlü tiyatro sanatçısı Gülriz Sururi, dün (31 Aralık 2018) tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

90 yaşında aramızdan ayrılan ünlü oyuncunun cenazesi sessiz sedasız ailesi tarafından toprağa verildi. Sanatçının manevi kızı Zeynep Miraç Özkartal, Gülriz Sururi’nin vasiyeti gereği böyle davrandıklarını açıkladı. Gülriz Sururi’nin “definden sonra ölümünün duyurulması” vasiyeti gereği, gazete ilanıyla acı haber paylaşıldı.

Gülriz Sururi Cezzar, 24 Temmuz 1929 tarihinde İstanbul’da doğdu. Merhum tiyatro sanatçısı Engin Cezzar ile evliydi. Eşi ile birlikte Küçük Sahne’de Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatrosu’nu kurdu.

Türk tiyatrosuna büyük katkıları oldu. Öyle ki 2018 yılında ilk kez Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatro Teşvik Ödülü verdi. Bu ödülün uzun yıllar verilebilmesi için de 500 bin dolar değerindeki evini sattı. Ardında başarılarla dolu bir sanat hayatı ve tiyatroya adanmış bir isim bıraktı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.