Hülya Aksular Sanat Atölyesi öğrencileri yılı alkışlarla tamamladılar

Hülya Aksular Sanat Atölyesi bale dünyasına yeni isimler kazandırmaya devam ediyor. 2021-2022 Yıl Sonu Gösteri Programı’nda Hülya Aksular Sanat Atölyesi öğrencileri “Umut” adlı gösteriyi sahneledi.

Hülya Aksular Sanat Atölyesi öğrencileri yılı alkışlarla tamamladılar

Bale dünyasına yeni isimler kazandıran Hülya Aksular Sanat Atölyesi, 2021-2022 Yıl Sonu Gösteri Programı düzenledi. “Umut” adlı gösteride Hülya Aksular Sanat Atölyesi öğrencileri sahnede göz doldurdular.

Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi’nde (MKM) düzenlenen yıl sonu gösterisinde, öğrenciler öğrentmenlerine ve ailelerine gurur yaşattılar.

İki perdelik “Umut” adlı bale gösterisinin detayları şöyleydi:

1.PERDE

AÇILIŞ
Büyük Sınıflar BALE DERSİ Sınıf Öğretmeni: Hülya Aksular Müzik: Lola & Hauser – La La Land
Lara Yaman, Doğa Gürtan, Okyanus Bilgili, Derin Dayangan, Asya Yüksel, Deniz Işıklı, Gülşah Tetik, Ekin Ertem, Azra Peri Koçyiğit, Berna Nida Gökkaya, Ayşe Deniz Maraşlıgil, Biricik Lal Ayyüz, Adahan Çabas,
Necati Rüzgar Ayaz

HAZIRLIK SINIFLARI

Sınıf Öğretmenleri: Deniz Aşar Bilmaç, Hazal Çoruk
Müzik: Tchaikovsky – The Nutcracker
Rohan Bozacı, Ece Akbülbül, Lara Cankat, Ada Bayav, Arya Hırçın, Nil Aral, Zeynep Dohman, Ada Hatipoğlu, Melis Kılıç, DefneTaştekin, LaraMuslu,ElifZerenŞahin, BelisBaykara, DefneÖzyer,ElizCeylinAkyıldız, Selen Selvi, Duru Kapusuzoğlu,
Safir Özer, Ece Yetkin,
Sibel Gülru Gülser, Özden Arın Can,
Solin Çapan, Günseli Baz

3. Seviyeler POİNT DERSİ
Sınıf Öğretmeni: Ayşe Kıran Müzik: Mario Richter – Ballet Class Piano Music
Defne Alişoğlu, İda Ersen, Lavinya Topak, Duru Yıldız

1. Seviyeler “SAATLERİN DANSI”
Sınıf Öğretmeni: Özlem Özgen Ovacıklı, Ayşe Kıran
Koreografi: Özlem Özgen Ovacıklı Müzik: Ponchielli La Gioconda
Nil Güven, Ela Seçki, Elif Nur Kurt, Lara Ada Çermik, Ada Ihlamur, Naz Alaz, Ilım Çakır, İrem Mila Şenol, Derin Çınar,
Duru Asya İnel, Su Özer
Balerin Ablalar: Defne Lal Batuk, Elif Avcı, Ayşe Nida Uçar, Melisa Çelik

2. Seviyeler “BAHARIN ÇİÇEKLERİ”
Sınıf Öğretmeni: Hazal Çoruk Koreografi: Hülya Aksular Müzik: Vivaldi – Summer
Ela Zeynep Berkay, Ece Aras, Defne Baykara, Mira Aksu, Başak Ersöz, Alara Duru Aksoy, Bade Demiriz, Nil Güler, Yağmur Bulamur, Zeynep Demirkollu, Doğa Vidinlioğlu,
Ela Beril Kılıç

3. Seviyeler “NOTALAR”
Sınıf Öğretmeni: Ayşe Kıran Koreografi: Ayşe Kıran Müzik: Bach Siciliano – Flüt Sonat Piyanist: Leo Ömer Atat
4 Kız: Defne Alişoğlu, Lavinya Topak, Duru Yıldız, İda Ersen, Alara Aybars, Masal Kermen, Bade Selin Ural, Ekin Erkılıç, MelisElaTopaç, ZeynepEkimTürsen, Yağmur Demir, Nehir Kurtuluş, Mina Ayber, Aslı Ece Altınkaya, Aybüke Aras, Ada Albayrak, Ayda Güz Esen, Nisan Koçak,
Defne Güller, Suhandan Hanağası

4. Seviyeler “GÜNEŞE DOĞRU”
Sınıf Öğretmenleri: Ayşe Kıran, Özlem Özgen Ovacıklı Koreografi: Hülya Aksular
Müzik: Sergei Prokofiev –
Berlin Philharmonic, Dance Of The Knights
Su Katıkçı, Ishak Pusat, Can Erdil, Çağla Fırtına, Benay Dinç, Derin Güneş Özünal, Nil Akay, Nehir Selvi, Anise Melek Şahin, Nurçin Alya Gözükara, Oya Güney, Lara Ada Şenyol,
Bilge Gümüş

“UĞURLAMA”
Koreografi: Ayşe Kıran
Müzik: Ömer Göksel, Veda Dansçı: Adahan Çabas (Bu yıl Berlin Bale Okulu’na uğurladığımız Adahan için)

5.6. Seviyeler “UMUT”
Sınıf Öğretmenleri: Deniz Aşar Bilmaç, Hülya Aksular
Koreografi: Hülya Aksular Müzik: Adagio in G Minor (Excerpt) – Sir Neville Marriner / Academy of St. Martin in the Fields
Pas de Deux: Azra Peri Koçyiğit, Necati Rüzgar Ayaz, Ayşe Deniz Maraşlıgil, Atilla Tokyürek
2 Kız: Ekin Ertem, Berna Nida Gökkaya Solistler: Can Erdil, Duru Sümbül, Beste Ganiz, Cemre Küver, Ecrin Nas Gencer, Deniz Budak Dansçılar: Derin Çelikkol, Duru Su Oğuz, Arya Bilginturan, Deniz Aydemir, Kayra Silahlı, Elif Duru Yalnızcan, Asmin Alya Anul,
Talia Erdem, Ada Lal Önder

2. PERDE

5.6.7.8. Seviyeler “TUTSAK KUĞULAR”
Müzik: Tchaikovsky Sahneye Koyan: Hülya Aksular, Özlem Özgen Ovacıklı
Repetitör: Ayşe Kıran
25 Haziran Cumartesi 16.00
Odette: Doğa Gürtan
Odile: Derin Dayangan
Küçük Kuğular: Azra Peri Koçyiğit, Ada Lal Önder, Ayşe Deniz Maraşlıgil, Ekin Ertem Büyük Kuğular: Asya Yüksel, Gülşah Tetik
25 Haziran Cumartesi 20.30
Odette: Doğa Gürtan
Odile: Okyanus Bilgili
Küçük Kuğular: Azra Peri Koçyiğit, Ada Lal Önder, Ayşe Deniz Maraşlıgil, Ekin Ertem Büyük Kuğular: Asya Yüksel, Gülşah Tetik

26 Haziran Pazar 16.00

Odette: Derin Dayangan
Odile: Doğa Gürtan
Küçük Kuğular: Nil Pirebaş, Talia Erdem, Asmin Alya Anul, Ada Lal Önder
Büyük Kuğular: Deniz Işıklı, Doğa Yürüt, Berna Nida Gökkaya

26 Haziran Pazar 20.30

Odette: Okyanus Bilgili
Odile: Doğa Gürtan
Küçük Kuğular: Azra Peri Koçyiğit, Ada Lal Önder, Ayşe Deniz Maraşlıgil, Ekin Ertem Büyük Kuğular: Asya Yüksel, Gülşah Tetik
Odette ve Odile rolüne hazırlanan Lara Yaman okul dışında geçirdiği sakatlık sebebiyle sizlerle bu yıl buluşamayacaktır.
Beyaz Kuğular: Deniz Işıklı, Gülşah Tetik,
Irmak Yavuz, Asya Yüksel, Berrak Hantal, Ayşe Deniz Maraşlıgil, Talia Erdem, Ekin Ertem, Alya Asmin Anul, Ada Lal Önder,
Berna Nida Gökkaya, Duru Ayten, Ayça Yürüt, Dila Saatçioğlu, Nil Pirebaş, Azra Peri Koçyiğit,
Ayşe Nida Uçar, Doğa Yürüt Odile’in Kuğuları: Defne Lal Batuk,
Elif Avcı, Melisa Çelik, Yağmur İper, Zeynep, Ada Çelik, Beliz Koldaş, İlayda Erdem, Deniz Budak, Deniz Aydemir

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.