Hunililer tiyatro oyunu oldu

03.01.2019
A+
A-

Yiğit Özgür’ün çok sevilen ve çok paylaşılan karakterleri Hunililer, tiyatro oyunu olarak sahneleniyor. Oyunun yönetmeni Ezel Akay.

Hunililer tiyatro oyunu oldu

Hunililer tiyatro oyunu oldu. Yiğit Özgür’ün karikatür kahramanları olan Hunililer, tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor. En çok paylaşıyan karikatürlerden olan Hunileler, Ezel Akay yönetmenliğinde tiyatro sahnesine çıkıyor.

Yiğit Özgür’ün çok sevilen ve çok paylaşılan karakterlerinden uyarlanan oyun, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuluyor. 
 
Yiğit Özgür’ün sevimli delileri “Hunililer” seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. 

Yönetmen koltuğunda Ezel Akay var. 

Hunililer’i Emre Özbay’ın yazdı. Sevimli delilerin 32 farklı macerası sahneye geliyor. 
 
Yiğit Özgür’ün “Hunililer”i akıl hastası değildir. Ezel Akay’ın anlatımıyla “Akıl gitmiş, ama geriye özgürlük, utanmazlık, merak, vicdan, masumiyet ve saçmalık kalmış”tır.

Hunililer oyuncular şunlar:  Bahar Kaplan, Bertan Dirikolu, Emre Kıvılcım, Güliz Gündüz, Hakan Eke, Hasan Eflatun Akay, Kerime Obenik, Merve Polat, Reşit Berker Enhoş ve Tufan Afşar.
 
Kostüm ve sahne tasarımını Naz Erayda yaptı. Müzikler Serdar Ataşer’den. Işık tasarımı ise Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor.
 
Hunililer, iki perdelik oyun. Hunililer’in prömiyeri, 12 Ocak 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30’da artısahne Mecidiyeköy’de. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arzu dedi ki:

    Reklamlara aldanıp gittik pişman olduk.Maalesef zaman kaybı…