Çiçero filminin afişi yayımlandı

Başrolünü Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı Çiçero filminin afişi yayımlandı. İkinci Dünya Savaşı döneminde Ankara’da görev yapan Türk casus İlyas Bazna’nın maceraları sinema seyircisiyle buluşmaya hazır.

Çiçero filminin afişi yayımlandı

Çiçero filminin afişi yayımlandı. Yüzyılın casusu olarak tanımlanan Çiçero, sinemaya geliyor. Gerçek adı İlyas Bazna olan Çiçero, Erdal Beşikçioğlu tarafından canlandırılıyor. 

Çiçero filmi 18 Ocak 2019 tarihinde seyirciyle buluşacak. Fragmanı daha önce yayımlanmıştı. Şimdi de Çiçero afişi ile sinema severlerin ilgisine sunuldu. 

Filmin yapımıcısı Ayla ve Müslüm filmleriyle adını duyuran Mustafa Uslu. Filmin yönetmeni Serdar Akar.

Çiçero 18 Ocak Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona girecek. 

Çiçero filminin konusu

İkinci Dünya Savaşı dönemi, yıkım tüm etkisini göstermektedir. Türkiye henüz savaşa girmemiştir. Asıl soru da şudur: Türkiye 2. Dünya Savaşı’na girecek mi? Nazi Almanyası, Hitler’in önlenemez saldırgan tutumu ve soykırım günlerinde Ankara ne yapacak? 

Bu sorunun tartışıldığı günlerde, Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nde İlyas Bazna uşak olarak görev yapmaktadır. Kod adı Çiçero olan Türk ajan, İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Almanya’ya sızdırır. Olaylar bu seyirde gelişir.

İlyas Bazna’nın casusluk faaliyetleriyle Türkiye’nin ve elbette diğer devletlerin de kaderi değişir. Ancak Çiçero’nun yaptıkları sadece bu değildir. 

Çiçero, T4 isimli bir uygulama ile Naziler’in kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da anlatır.

Çeçero, casus filmleri kategorisinde bir ilk. Ülkemiz sinema tarihinde de Çiçero’nun casusluk konusu ilk kez işleniyor. 

Çiçero filminin fragmanı daha önce yayımlandı. Merak edenler izleyebilir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.