İBB Kültür Sanat Youtube kanalında Dondurmam Gaymak

İBB Kültür Sanat Youtube kanalında Dondurmam Gaymak, bu akşam sinemaseverlerle buluşacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, film gösterimleriyle koronalı günlerde evlere konuk oluyor.

Türk sinemasının son dönem eserlerinden olan “Dondurmam Gaymak” 8 Mayıs Cuma akşamı saat 21.00’de İBB Kültür Sanat Youtube kanalından sinemaseverlere ulaşacak.

Ödüllerle dolu bir film Dondurmam Gaymak

Senaryo yazarlığını ve yönetmenliğini Yüksel Aksu‘nun üstlendiği film,Muğla’da küçük bir kasabada dondurmacılık yapan Ali Usta’nın büyük dondurma şirketleri ile mücadelesini konu alıyor. Oyuncularından sadece 2018’de kaybettiğimiz, Turan Özdemir’in profesyonel oyuncu olup, diğer oyuncuları yöre halkı arasından seçilmiş olan film, Türkiye’yi Oscar’da “En İyi Yabancı Dilde Film” kategorisinde temsil etmiş, aralarında HBO Komedi Filmleri Festivali “En İyi Yabancı Film” ödülü dahil ulusal ve uluslararası alanda birçok ödülün sahibi olmuştu.

İBB Kültür Daire Başkanlığı’nın dijital yayınları birbirinden zengin içerikleriyle Mayıs ayı boyunca da devam edecek. Belgesel- film gösterimlerinin yanı sıra tiyatro oyunları, çocuklar için hazırlanan özel içerikler, kültür sanata dair söyleşiler ve mini konserler mayıs ayında sosyal medya hesaplarından ve Youtube kanalından takipçilere ulaştırılacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.