İclal Aydın’ın sevgilisi Erdinç Gülener kim?

Erdinç Gülener, İclal Aydın ile aşk hayatına dair haberler gündeme gelince merak edilmeye başlandı. İclal Aydın’ın yeni sevgilisi Erdinç Gülener üniversite yıllarından tanışıyor.

İclal Aydın’ın sevgilisi Erdinç Gülener kim? Oyuncu Erdinç Gülener, İclal Aydın ile aşk yaşıyor iddiası gündeme gelince merak edildi. Ünlü yazar ve oyuncu İclal Aydın’ın sevgilisi Erdinç Gülener hakkında merak edilenler aşağıda yer alıyor. 

İclal Aydın ve Erdinç Gülener’in üniversite yıllarından tanıştıkları belirtiliyor. Magazin dünyasına bomba gibi düşen İclal Aydın Erdinç Gülener aşkı ile sanatçıların hayranları merak içindeler. 

Erdinç Gülener kimdir? İclal Aydın’ın yeni aşkı Erdinç Gülener oyuncudur. Her ikisi de sanatçı kimlikleriyle toplumun önündeler. 

Erdinç Gülener tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve dublaj sanatçısıdır. 26 Ocak 1971 yılında İzmit’te doğdu. İlk orta ve lise eğitimini İzmit’te tamamlayan Gülener, son olarak Kuşlarla Yolculuk dizisinde Şeyh karakterine hayat verdi.

Erdinç Gülener, 1997 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Aynı yıl devlet tiyatrolarının açmış olduğu sınavı kazanan Gülener, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak göreve başladı. 2005 yılına kadar bu görevini sürdüren sanatçı, Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı ve halen burada oyuncu olarak çalışmaya devam etmektedir.

Kameralar karşısına ilk kez 2007 yılında yayınlanan Yeniz Evli dizisinde canlandırdığı Payidar karakteriyle adım atan Erdinç Gülener, bugüne kadar Ustalar, Alimler ve Sultanlar, Kurtlar Vadisi Pusu, Bu İşte Bir Yalnızlık Var, Ben Onu Çok Sevdim, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Kertenkele, Bir Deli Sevda ve Çukur gibi pek çok yapımda rol almıştır.

Son olarak Kuşlarla Yolculuk dizisinde Şeyh karakterine hayat vermiş olan Erdinç Gülener, 1.83 metre boyunda ve Kova burcudur.

Erdinç Gülener’in rol aldığı diziler ve filmler:

2020 – Kuşlarla Yolculuk (Şeyh) (TV Dizisi)
2019 – Çukur (Adem) (TV Dizisi)
2017 – Bir Deli Sevda (Cengiz) (TV Dizisi)
2014-2016 – Kertenkele (Komiser Ünal) (TV Dizisi)
2014 – Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku (Poyraz) (Sinema Filmi)
2013-2014 – Kurtlar Vadisi Pusu (Müfettiş Kane) (TV Dizisi)
2013 – Bu İşte Bir Yalnızlık Var(Kenan) (Sinema Filmi)
2013 – Ben Onu Çok Sevdim (Ferit) (TV Dizisi)
2010-2011 – Canan (Selim) (TV Dizisi)
2010 – Ustalar, Alimler ve Sultanlar (Osman Gazi) (Sinema Filmi)
2007 – Yeni Evli (Payidar) (TV Dizisi)

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.