İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde Ezel Akay başkan

İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali 13-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Bu yıl ilk kez festivalde ‘İF Ulusal’ kategorisi yer alacak. Bu kategoride yerli sinemacıların filmleri değerlendirilecek. İF Ulusal’da ünlü yönetmen Ezel Akay jüri başkanı olarak görev yapacak.

İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde Ezel Akay başkan

İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde Ezel Akay başkan olarak açıklandı. Ezel Akay, festivalde İF Ulusal yarışmasının jüri başkanı oldu. 

İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali bu yıl 13-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. İF Ulusal kategorisi bu yıl ilk kez düzenlenecek. İF Ulusal yarışmasının jüri başkanı ünlü yönetmen Ezel Akay oldu. 

İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yarışma bölümüne başvurular devam ediyor. 

İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yarışma bölümleri ‘Keşif’, ‘İF Ulusal’ ve ‘Türkiye’den Kısalar’ kategorilerinden oluşuyor.

İlk ya da ikinci filmini gerçekleştirmiş yönetmenlerin Keşif kategorisinde yarışıyor. Sinemaseverler, farklı coğrafyalarda doğmuş, cesur anlatımları ve biçimsel arayışlarıyla film yaratımında yeni sayfalar açan isimleri keşfediyor.

İF İstanbul’un doğduğu coğrafyanın film yaratıcılarının yarışacağı İF Ulusal; anlatılmayı bekleyen özgün öyküleri ve denenmeyi bekleyen yeni anlatı biçimlerini, dünyayla buluşturmak isteyen sinemacıları bir araya getiriyor.

Türkiye’den Kısalar’da ise ‘Ulusal Kısa Film Yarışması’ ve ‘Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’ olmak üzere iki farklı kategoride film yaratımının en bağımsız biçimi olan kısa filmler yer alıyor.

Festival için geri sayım sürerken yarışma ve yarışma dışı seçkilerine başvurular 30 Haziran’a kadar devam ediyor.

ETİKETLER: ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.