İkimizin Yerine filmindeki Nazım Hikmet şiiri

İkimizin Yerine filmindeki Nazım Hikmet şiiri edebiyat severlerden büyük alkış aldı. Nejat İşler ve Serenay Sarıkaya’nın başrolünde oynadığı filmde Nazım Hikmet’in şiirinin okunduğu sahne çok beğenildi. Fragmanda o sahneyi izleyebilirsiniz.

İkimizin Yerine filmindeki Nazım Hikmet şiiri hem edebiyat severlerden hem de ‘Nazım severlerden’ alkış aldı.Nejat İşler ve Serenay Sarıkaya’nın başrollerini paylaştığı İkimizin Yerine filmi vizyona girdiPek çoğumuzun hafızasında, kimimizin ise ezberinde olan o şiire  filmin fragmanında da yer verilmiş. Nazım Hikmet’in şiirinin okunduğu filmin o sahnesini izleyebilirsiniz. Türk edebiyatında önemli bir yeri olan o şiir için filmin fragmanınında yer alıyor. 

İKİMİZİN YERİNE FİLMİNİN KONUSU

Film öğretmen öğrenci aşkını anlatıyor. Bir edebiyat öğretmenine aşık genç kız. Küçük bir kasabada ailesinin ona layık bulduğu tekdüze bir hayata sıkışarak büyümüş, ancak sürekli yaşamı sorgulayan Çiçek İnce’nin (Serenay Sarıkaya) hayatı, okulda geçici olarak derslerine girmeye başlayan, İstanbul’dan gelmiş edebiyat öğretmeni Doğan (Nejat İşler) ile tamamen değişir. Doğan’a aşık olan Çiçek, ona yakın olabilmek için her fırsatı dener. Geçmiş ilişkilerinde aldığı yaraları hala taşıyan Doğan ise, genç kadını kendisinden uzak tutmaya çalışsa da bunu beceremez. Ancak bu ilişkinin sadece ikisinin hayatında değil, Çiçek’in ailesinin yaşamında da çok büyük etkileri olacaktır.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.