İlham Gencer emekli maaşı için sokağa çıktı

Türkiye’de cazın gelişmesinin öncü isimlerinden olan piyanist İlham Gencer 93 yaşında. Yasağa aldırmadan sokağa çıktı. Gazetecilere yakalandı. Sokağa çıkma gerekçesi ise ‘ekonomik’.

İlham Gencer emekli maaşı için sokağa çıktı

İlham Gencer emekli maaşı için sokağa çıktı. Ünlü sanatçı İlham Gencer 93 yaşında. 65 yaş ve üstündeki kişilerin şu günlerde korona virüsü tehdidi nedeniyle sokağa çıkmaları yasak. Cezası var.

Ancak İlham Gencer yasağı dinlemedi. Neden mi? İlham Gencer’in yasağı delme nedeni ‘ekonomik’. Usta piyanisti sokakta görenler gözlerine inanamadı. 

Piyanist İlham Gencer, Türkiye’de caz müziğin gelişmesinde öncü isimlerden biri olarak tanınıyor. Halen sahnede çalıyor ve söylüyor. 

İlham Gencer emekli maaşı için sokağa çıktı.

Sanatçı önceki gün Bebek’te objektiflere yakalandı. Sözcü gazetesinin haberine göre ayağındaki galoşlar ile dikkat çeken Gencer, gazetecilere “Emekli maaşımı çekmek için çıktım. Hastayım biraz, bana yaklaşmayın” dedi. 

Muhabirler ‘Görevliler size yardımcı oluyor bu konularda’ diyerek hatırlattılar. Gencer ise bundan haberinin olmadığını şöyle belirtti: “Görevlilerin bu konularda yardımcı olduğundan haberim yoktu. Şimdi sizlerden öğreniyorum. Biraz da rahatsızlığım var eczaneden ilaçlarımı da aldıktan sonra hemen gideceğim” Ardından da eczaneye girdi. 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.